Maseczka ze składników, które masz w kuchni. Poradzi sobie nawet z uciążliwymi wągrami

Soda oczyszczona, którą większość z nas ma zapewne w kuchni, świetnie odświeża i oczyszcza skórę. Dzięki właściwościom oczyszczającym poradzi sobie także z wągrami. Dowiedz się, jak przygotować taką maseczkę.

Soda oczyszczona jest tania, bezpieczna i ma wiele cennych właściwości. To m.in. najważniejszy składnik jednej z najpopularniejszych domowych maseczek na wągry, które są bardzo powszechnym problemem. Podpowiadamy, jak ją przygotować.

Maseczka z sody - domowy sposób na wągry

Wągry (zaskórniki) to czarne lub białe punkciki, które pojawiają się zazwyczaj na nosie i brodzie. Powstają one przy ujściu mieszków włosowych, gdzie gromadzą się zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Soda oczyszczona, którą większość z nas ma zapewne w kuchni, świetnie odświeża i oczyszcza skórę. Dzięki właściwościom oczyszczającym poradzi sobie także z uciążliwymi wągrami. 

Maseczka z sody na wągry krok po kroku

Domowa maseczka z sody na wągry usunie nadmiar sebum i delikatnie złuszczy naskórek. Poza tym doskonale oczyści pory. Do jej przygotowania będą potrzebne trzy składniki - jedna łyżka sody oczyszczonej, dwie łyżki żelatyny oraz jedna łyżka mleka. Co dalej? Oto prosta receptura krok po kroku.

  1. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki w misce;
  2. umieść je na garnku z gotującą się wodą;
  3. poczekaj do momentu, aż mieszanka będzie miała jednolitą konsystencję i lekko wystygnie;
  4. następnie nałóż ją na wybrane partie twarzy i pozostaw na 10-15 minut;
  5. po tym czasie możesz ściągnąć maseczkę (w podobny sposób jak maseczki typu peel-off). 
Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: