Olejek pichtowy - sprawdź niezwykłą moc jodły syberyjskiej

Olejek pichtowy znany jest od wielu lat. Szukasz naturalnej alternatywy dla popularnych produktów? Sprawdź, dlaczego olejek pichtowy to antidotum na wiele Twoich problemów.

Olejek pichtowy: na co pomaga i jak powstaje? 

Na co będzie dobry olejek pichtowy? Źródłem tego olejku są młode pędy i igły jodły syberyjskiej, która znana jest z bogatych związków organicznych. Jodła syberyjska potrzebuje szczególnych warunków do rozwoju i można ją spotkać tylko na czystych terenach dalekiego wschodu: w Chinach, w Mongolii oraz na Syberii. Olej pichtowy jest przykładem naturalnego kosmetyku, który jest znany i ceniony ze względu na swoje liczne właściwości. Szczegóły poniżej. 

Bergamotka - co to jest? Jakie ma właściwości? Do czego się ją stosuje? Zdjęcie ilustracyjne Bergamotka - co to jest? Jakie ma właściwości? Do czego się ją stosuje?

Olejek pichtowy: właściwości. Drogocenny skład 

Olejek pichtowy znany jest ze swoich antybakteryjnych, przeciwzapalnych i regenerujących właściwości. Często określa się go mianem naturalnego antidotum na zmarszczki. Wszystko za sprawą wyjątkowego składu, nie znajdziemy w nim nic poza naturalnymi substancjami.

Zobacz wideo Zobacz też jak działa olejek rycynowy

Olejek pichtowy: działanie

Jakie jest działanie olejku pichtowego biorąc pod uwagę poszczególne składniki?

 • lotne fitocydy (octan bornylu) - działają bakteriobójczo, grzybobójczo i antywirusowo. Dzięki nim olejek pichtowy to nie tylko kosmetyk, ale też naturalny środek do dezynfekcji. 
 • terpeny (kamfora) - dzięki terpenom olejek pichtowy ma właściwości rozgrzewające, które łagodzą bóle oraz mają duży wpływ na ukrwienie skóry. Poza tym także działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. To właśnie dzięki terpenom olejek pichtowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji i leczeniu skóry. 

Olejek złodziei ma szerokie zastosowanie. Zdjęcie ilustracyjne Olejek złodziei: co to jest i dlaczego warto go mieć w swojej kosmetyczce?

Olejek pichtowy: zastosowanie. Dlaczego warto postawić go na półce? 

Zastosowanie olejku pichtowego jest bardzo wszechstronne. Kiedy po niego sięgnąć?

 • Po olej pichtowy mogą sięgnąć nastolatki. Skutecznie zapobiega on powstawaniu wyprysków. Wspiera skórę w procesie oczyszczania z zaskórników i zapobiega rozwojowi bakterii. 
 • Olejek pichtowy powinny kupić także osoby, które często skarżą się na obrzęki, nie tylko tonizuje skórę, ale też wspiera proces regeneracji. 
 • Ten naturalny kosmetyk za sprawą wolnych rodników w widoczny sposób opóźnia procesy starzenia, fiolka olejku może być więc dobrą alternatywą dla drogich kremów.
 • Pomoże także w walce z łuszczycą i podrażnieniami skóry głowy. Wystarczy dodawać kilka kropel do ulubionej odżywki. 
 • Co więcej, to naturalne antidotum na wypadanie włosów oraz łupież

Oprócz działania w formie kosmetyku olejek pichtowy może być także naturalnym lekiem: 

 • To skuteczne wsparcie w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. 
 • Leczy przeziębienie i kaszel
 • Będzie skuteczny także w przypadku anginy oraz grypy.
 • Pomoże ograniczyć katar. 
 • Można stosować go także do masażu przy bólach mięśni oraz stawów. 
 • Olejek pichtowy jest też znany w aromaterapii, skutecznie relaksuje i uspokaja. 

Zobacz też: Olejek eukaliptusowy - właściwości i zastosowanie. Co musisz o nim wiedzieć?

Więcej o: