Ta niepozorna gąbeczka doskonale oczyści twarz. W Rossmannie kupisz ją za 12 zł

Gąbeczki konjac od jakiegoś czasu możemy zobaczyć na półkach wielu drogerii. Do czego służy ten gadżet? Okazuje się, że może być świetnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej.

Konjac to bylina, która w Japonii zanana była już 1500 lat temu. W Azji od dawana doceniane są jej właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Gąbeczki konjac, które od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością, są w całości wykonane właśnie z tych roślin

Gączebki konjac - dlaczego warto zacząć je stosować?

Gąbeczki konjac są bardzo delikatne, a jednocześnie pozwalają na głębokie oczyszczenie twarzy. Co istotne, nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry. Dlatego też możemy stosować je codziennie (co na przykład nie jest wskazane w przypadku szczoteczek sonicznych).

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób Azjatek na piękną cerę:

Możemy spotkać się z opinią, że dzięki temu gadżetowi oczyszczanie skóry staje się nie tylko szybkie, lecz także bardzo przyjemne. Oto kilka innych powodów, dla których warto skorzystać z gąbeczki konjac:

  • oczyszczenie skóry z nadmiaru sebum;
  • dogłębne oczyszczeni porów;
  • usunięcie resztek makijażu;
  • działanie przeciwtrądzikowe. 

Tego typu gąbeczki od jakiegoś czasu są coraz częściej dostępne w różnych drogeriach stacjonarnych i internetowych. Cena w zależności od sklepu i producenta waha się zazwyczaj w przedziale od 10 do 50 złotych. W sieci drogerii Rossmann i Hebe kupicie je już za 11 złotych. 

Gąbeczki konjac - jak należy z nich korzystać?

Gąbeczkę przed pierwszym użyciem należy zanurzyć w ciepłej wodzie na kilka minut. Dzięki temu powiększy ona swoją powierzchnię i zmięknie. Co dalej?

  1. Wyciśnij nadmiar wody;
  2. nałóż kosmetyk do oczyszczania twarzy;
  3. Następnie masuj twarz przez jakiś czas kolistymi ruchami, skupiając się na najbardziej problematycznych obszarach. 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: