Ten tani gadżet sprawi, że wcierka zadziała jeszcze lepiej. Wiele osób zaskakuje jego nietypowy wygląd

Masażery do skóry głowy są zwykle zakończone metalowymi kuleczkami. Te niepozorne gadżety mogą rewelacyjnie wpłynąć na wygląd i kondycję naszych włosów. Podpowiadamy, jak z nich korzystać.

Wiele osób, gdy widzi je po raz pierwszy, nie kryje zdziwienia. Okazuje się, że niewielkie grabki, które teraz kupicie m.in. w drogeriach sieci Rossmann, służą do masażu skóry głowy. Ich stosowanie wiąże się z licznymi korzyściami.

Masażer do skóry głowy - dlaczego warto używać?

Cena masażera do skóry głowy w zależności od sklepu i producenta waha się zazwyczaj w przedziale od 10 do 25 złotych. Obecnie możemy dostać je głównie w drogeriach internetowych. Jest kilka powodów, dla których warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. Oto najważniejsze z nich:

  • Masaż wykonany za pomocą takiego masażera odpręża, relaksuje, a także pomaga rozluźnić napięcie skóry głowy. 
  • Dzięki temu gadżetowi wcierki zadziałają znacznie lepiej - masaż pomaga składnikom aktywnym wniknąć w głąb skóry.
  • Poza tym jego regularne stosowanie poprawia ukrwienie skóry. A to z kolei dobrze wpływa na kondycję i wzrost włosów.
 

Masaż skóry głowy krok po kroku

Jak wykonać masaż skóry głowy za pomocą masażera? To banalnie proste! Wybierz ulubioną wcierkę. Jeśli nie masz gotowego produktu, możesz przygotować ją samodzielnie w domu. To na przykład świetna wcierka z soku z cebuli lub wcierka z kozieradki. Wmasuj delikatnie wcierkę w skórę głowy. Następnie zacznij masować skalp masażerem (od karku ku górze). Taki zabieg powinien trwać kilka minut. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku bardzo ważna jest regularność. Wykonuj go codziennie lub co drugi dzień. 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Jak temu zaradzić?
Więcej o: