Marzysz o gęstszych brwiach? Oto trzy domowe sposoby, które pomogą osiągnąć ten efekt

Często możemy spotkać się z opinią, że brwi są ramą twarzy. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na ich dobrym wyglądzie. Poznaj domowe sposoby, dzięki którym twoje brwi staną się gęstsze i będą szybciej rosły.

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak możesz osiągnąć taki efekt? Oto trzy domowe sposoby, które ci w tym pomogą.

1. Olej rycynowy na brwi

To chyba jeden z najbardziej znanych sposobów, dzięki któremu brwi szybciej rosną. Olej rycynowy jest produktem powszechnie dostępnym - dostaniecie go w większości drogerii i aptek. Jego cena waha się zazwyczaj w przedziale od pięciu do dziesięciu złotych.

Zobacz wideo Jak zrobić samodzielnie hennę na brwi?

Jak należy stosować olej rycynowy? Każdego dnia wieczorem aplikuj olej bezpośrednio na brwi (na przykład za pomocą patyczka do uszu lub cienkiego pędzelka). Regularnie stosowany może sprawić, że po kilku tygodniach kuracji pojawią się nowe włoski.

 

2. Mleko na brwi

To z kolei mniej znany sposób na zagęszczenie brwi. Mleko doskonale je odżywia, dzięki czemu rosną szybciej. W tym przypadku także bardzo ważna jest regularność - zabieg wykonuj każdego dnia przed pójściem spać. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą

3. Sok z cebuli na brwi

Ostatnia z metod jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż w tym przypadku wymagane jest przygotowanie soku z cebuli. Warto jednak z niej skorzystać. Oto prosta receptura krok po kroku.

  • Przekrój cebulę na pół;
  • za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok;
  • nanieś sok na brwi;
  • starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut;
  • pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach;
  • dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go jednak na całą noc. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: