Prosty domowy sposób na lśniące i mocne włosy. Uwielbiały go nasze babcie

Woda brzozowa nie tylko wzmacnia pasma, lecz także poprawia ich wygląd i zapobiega wypadaniu. Podpowiadamy, jak należy z niej korzystać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Woda brzozowa na włosy to stara metoda, którą stosowały nasze babcie. W ostatnich latach za sprawą popularnych blogów poświęconych tematyce pielęgnacji włosów wraca do łask! Zdaniem wielu osób woda brzozowa to jeden z najlepszych sposobów na piękne i zadbane pasma. 

Zobacz wideo Jak zadbać o włosy zimą?

Woda brzozowa na włosy krok po kroku

Jak należy stosować wodę brzozową na włosy? Jednym z najlepszych sposobów są wcierki. Delikatnie wmasuj produkt w skalp, a następnie zawiń w czepek lub folię. Wcierkę zostaw na całą noc, a rano umyj włosy i skórę głowy. Co istotne, podobnie jak w przypadku innych domowych metod, bardzo ważna jest cierpliwość i regularność. Pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach takiej kuracji. 

Woda brzozowa na włosy - efekty kuracji

Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów wykonuj zabieg dwa razy w tygodniu. Jakich efektów możesz się spodziewać? Oto najważniejsze z nich:

  • wzmocnienie cebulek;
  • zahamowanie wypadania włosów;
  • mniejsze przetłuszczanie się kosmyków;
  • zmniejszenie łupieżu;
  • mniejsze przetłuszczanie się włosów;
  • lepszy wygląd kosmyków.

Woda brzozowa na włosy - zachowaj ostrożność

Uwaga! Woda brzozowa nie sprawdzi się dobrze w każdym przypadku. Produkt ten oprócz soku z brzozy zawiera także alkohol. Dlatego nie powinny stosować go osoby, których skóra ma tendencje do przesuszania. Jeśli po zastosowaniu wody brzozowej pojawiają się objawy przesuszenia skalpu, przerwij kurację. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: