Jak samodzielnie w domu zrobić krem BB? To bardzo proste!

Krem BB idealnie może zastąpić podkład w codziennym makijażu. Kosmetyk ten nie tylko wyrównuje koloryt skóry, lecz także ją pielęgnuje. Wiemy, jak taki kosmetyk możesz zrobić samodzielnie w domu! Receptury są banalnie proste.

BB to skrót od angielskiego Beuaty Balm (balsam piękna) lub Blemish Balm (balsam na niedoskonałości). Terminy te są zazwyczaj stosowane zamiennie. Od jakiegoś czasu tego typu kosmetyki cieszą się ogromną popularnością. Kremy BB to idealna opcja dla osób, które stawiają na naturalny wygląd. Wiele osób rezygnuje więc z ciężkich i kryjących podkładów na rzecz takich lżejszych formuł. 

Jak zrobić krem BB w domu?

Krem BB to produkt w formie kremu, który wyrównuje koloryt skóry, a także doskonale ją nawilża. Poza tym zapewnia efekt rozświetlenia. Jak zrobić go samodzielnie w domu? Najprostszym sposobem jest wymieszanie ze sobą niewielkiej ilości kremu nawilżającego z podkładem. To świetna opcja dla osób, które uważają, że podkład, którego obecnie używają, jest zbyt ciężki. Dodatek kremu nawilżającego sprawi, że będzie on prezentował się na twarzy znacznie bardziej naturalnie, świeżo i promiennie. 

Zobacz wideo Trend makijażowe - co nas zachwyciło w 2020 roku?

Domowy krem BB - przepisy

Istnieją także inne receptury na domowe kremy BB. W rozmowie z portalem "Byrdie" zdradziła je dermatolożka dr Marisa Garshick

  1. Pierwsza metoda to rozwiązanie dla osób o jasnej karnacji. Do niewielkiej ilości kremu nawilżającego musimy dodać gałkę muszkatową. To składnik, który nie tylko wyrówna koloryt skóry, lecz także ukryje przebarwienia. 
  2. Z kolei druga metoda jest wskazana w przypadku osób o ciemnej karnacji. Krem nawilżający należy wymieszać z niewielką ilością kakao, które dodatkowo nawilży i uelastyczni twarz. 

Może cię także zainteresować:

 

Więcej o: