To jeden z najbardziej wszechstronnych produktów kosmetycznych. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów

Żel aloesowy to chyba jeden z najbardziej wszechstronnych kosmetyków. Doskonale sprawdza się w trakcie pielęgnacji twarzy i ciała, a także jako baza pod makijaż. Okazuje się, że możemy wykorzystać go także w trakcie zabiegu olejowania włosów.

W ostatnich latach coraz więcej marek wprowadza do swojej oferty żele aloesowe. Produkty te cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na skuteczność, lecz także uniwersalność. Możemy wykorzystać je na wiele sposobów. Niektóre z nich zdradzamy w naszym artykule:

Żele aloesowe są obecnie łatwo dostępne. Dostaniecie je w większości drogerii, a ich ceny zaczynają się zwykle od kilkunastu złotych. Radzimy, by wybierać produkty, które zawierają minimum 90 proc. wyciągu z aloesu.  

Żel aloesowy na włosy - jak stosować?

Żel aloesowy możemy wykorzystać na przykład w czasie zabiegu olejowania włosów. To doskonała baza pod olej, dzięki której olejowanie zapewni lepsze efekty. Metoda sprawdzi się w pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Jednak szczególnie polecana jest posiadaczkom włosów wysokoporowatych, które są suche i mają skłonność do puszenia. Więcej na temat zabiegu olejowania włosów dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie:

Żel aloesowy na włosy krok po kroku

Jak stosować żel aloesowy na włosy? Najpierw dokładnie rozczesz kosmyki. Następnie rozprowadź na nich żel z aloesu. Na koniec wetrzyj w nie ulubiony olej. To najbardziej klasyczna metoda. A to inne sposoby:

  • Wymieszaj wodę i żel w stosunku 1:1. Mieszankę przelej do buteleczki z atomizerem. Następnie spryskaj nią włosy. Na sam koniec rozprowadź olej na kosmykach.
  • Wymieszaj żel z olejem w stosunku 1:1. Następnie nałóż mieszankę na mokre lub suche włosy. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: