Jak zadbać o przesuszone dłonie? Najlepsze domowe sposoby

Co zrobić z przesuszonymi przez ciągłe mycie i odkażanie dłońmi? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Swędzenie, pieczenie, łuszczenie się skóry dłoni. To w ostatnim czasie bardzo powszechne objawy. Oznaczają one, że został naruszony płaszcz hydrolipidowy, czyli najbardziej zewnętrzna warstwa skóry. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Domowe sposoby na przesuszone dłonie

Ważnym elementem pielęgnacji dłoni są regularne peelingi, dzięki którym usuniesz martwy naskórek. Dlatego zabieg warto wykonywać dwa razy w tygodniu. Skorzystaj ze specjalnego produktu przeznaczonego do peelingowania dłoni lub zwykłego peelingu do ciała. 

Jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów w przypadku przesuszonych dłoni jest oliwa z oliwek. Produkt ten dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowy oraz przeciwutleniaczy wspiera regenerację komórek. Wcieraj oliwę delikatnie przez kilka minut w skórę. Jeśli twoje dłonie są w złej kondycji, czynności powtarzaj dwa razy dziennie.

W przypadku wielu osób pomocna okazuje się także maść z witaminą A. Radzimy, by stosować ją jako treściwy krem na noc. Nałóż grubą warstwę maści na dłonie i załóż na nie bawełniane rękawiczki (są one dostępne w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych). 

Jak prawidłowo myć dłonie?

Bardzo istotne jest także prawidłowe mycie dłoni. Gorąca woda może przyczyniać się do wysuszania skóry. Dlatego w trakcie mycia dłoni najlepiej sprawdzi się letnia woda. Postaw na mydła ze składnikami pielęgnacyjnymi, które już na etapie mycia nawilżą skórę. Po umyciu delikatnie osusz dłonie (na przykład za pomocą ręcznika papierowego) i nałóż na nie krem nawilżający.

Zobacz wideo Kilka kroków do idealnie gładkich dłoni:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: