Ten popularny trik może zaszkodzić twojej cerze. Lepiej tego nie rób

Pasta do zębów na wypryski? Z pewnością w przeszłości taką poradę słyszało wielu z nas. Lepiej jednak tego nie robić. Wyjaśniamy, dlaczego metoda ta może być szkodliwa dla skóry.

Jeszcze kilkanaście lat temu często można było usłyszeć, że pasta do zębów jest jednym z najlepszych produktów na wypryski. Ostatnio jednak coraz częściej mówi się o tym, że metoda ta jest szkodliwa dla skóry. 

Ten popularny trik może zaszkodzić twojej cerze

Pasty do zębów mają silne właściwości wysuszające. Poza tym zawierają składniki antybakteryjne i bakteriobójcze. Dlatego działają błyskawicznie, gdy zastosujemy je na wypryski. Jednak warto wiedzieć, że tego typu produkty zaburzają pH skóry. Co więcej, mogą ją podrażniać. Dlatego na dłuższą metę stosowanie ich na wypryski może być bardzo szkodliwe dla skóry. 

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie wyprysków:

Co na wypryski? Najlepsze sposoby

Jakie produkty sprawdzą się znacznie lepiej w przypadku wyprysków niż pasta do zębów? To m.in. maść cynkowa. Kupicie ją w większości aptek. Koszt tego produktu nie przekracza zwykle dziesięciu złotych. Maść cynkowa działa wyjątkowo szybko i skutecznie. Co ciekawe, prozdrowotne działanie cynku odkryto i doceniono w Starożytnym Egipcie. Wówczas był to najlepszy środek stosowany na różne problemy skórne. Do maści cynkowej bardzo często dodawany jest kwas salicylowy, dzięki czemu spotęgowane jest jej działanie przeciwtrądzikowe. Kwas ten działa antybakteryjnie i ściągająco, a to przyspiesza gojenie zmian skórnych. 

Inny produkt z apteki, który może okazać się pomocny w razie wyprysków, to  Acne-Derm. To wybielająca maść z kwasem azelainowym. Więcej na temat tego preparatu dowiesz się z naszego artykułu:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: