Chcesz delikatnie rozjaśnić włosy? Pomoże domowa maseczka z miodu i cytryny

Maseczka z miodu i cytryny to doskonały domowy sposób na rozjaśnienie włosów. Podpowiadamy, jak ją przygotować i w jaki sposób należy nakładać ją na kosmyki.

Maseczka z miodu i cytryny na włosy to hit domowej pielęgnacji. Jest tania i zdaniem wielu osób bardzo skuteczna. Radzimy, by do jej przygotowania wykorzystywać miód naturalny o płynnej konsystencji. Warto wspomnieć, że aby miód odzyskał płynną postać należy włożyć słoik do garnka z ciepłą wodą i delikatnie wymieszać jego go drewnianą łyżką. Co bardzo istotne, woda nie może być gorąca.

Maseczka z miodu i cytryny na włosy - jak działa?

Miód doskonale wpływa na nasze włosy. Działa na nie budująco i odżywczo. Dzięki temu produktowi kosmyki stają się nawilżone, miękkie i lśniące. Poza tym miód wykazuje także działanie rozjaśniające. Jest to więc jeden z najlepszych domowych produktów na rozjaśnienie włosów. Aby wzmocnić działanie miodu, warto dodać do niego niewielką ilość doku wyciśniętego z cytryny.

Maseczka z miodu i cytryny na włosy krok po kroku

Oto prosty przepis na domową maseczkę rozjaśniającą na włosy. Do jej przygotowania będą potrzebne tylko dwa produkty. 

  • Wyciśnij sok z cytryny;
  • wymieszaj jedną łyżeczkę płynnego miodu z 50 ml soku;
  • nanieś mieszankę na wilgotne włosy;
  • spłucz ją starannie ciepłą wodą po upływie mniej więcej trzydziestu minut.

Taka maseczka, gdy jest regularnie stosowana nie tylko ma działanie rozjaśniające, lecz także odżywia włosy. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, radzimy, by nakładać ją dwa razy w tygodniu. Podobnie jak w przypadku innych domowych kuracji bardzo ważna jest cierpliwość. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne po mniej więcej 3-4 tygodniach. 

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzi temu olejowanie

Może cię także zainteresować:

Więcej o: