Elektryzujące się włosy to twoja zmora? Znamy prosty sposób, dzięki któremu uporasz się z tym problemem

Elektryzujące się włosy to bardzo powszechny problem. Przyczynia się do tego wiele czynników. Podpowiadamy, jakie są najlepsze domowe sposoby na elektryzujące się pasma.

Elektryzujące się włosy to znak, że prawdopodobnie są one przesuszone. Przyczynia się do tego nie tylko zła pielęgnacja, lecz także przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, noszenie czapek czy używanie ręczników, które wykonane są ze sztucznych materiałów. 

Zobacz wideo Elektryzujące się włosy? Pomóc może olejowanie:

Elektryzujące się włosy - najlepszy domowy sposób

Jednym z najlepszych domowych sposobów na elektryzujące się włosy jest zabieg olejowania. Jeśli twoje włosy są mocno przesuszone, wykonuj go dwa razy w tygodniu. Gdy zauważysz wyraźną poprawę, zmniejsz częstotliwość. W takich przypadkach radzi się, by robić to 1-2 razy w ciągu miesiąca. Jakie produkty sprawdzą się najlepiej?

  • Oleje dla włosów wysokoporowatych: olej lniany, olej z nasion chia, olej z pestek dyni;
  • Oleje dla włosów średnioporowatych: oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów;
  • Oleje dla włosów niskoporowatych: olej kokosowy, masło shea, masło kakaowe.

Testy na porowatość włosów znajdziesz na wielu stronach internetowych. Z kolei na temat zabiegu olejowania dowiesz się więcej z naszego artykułu:

Co na elektryzujące się włosy? Szybka pomoc

Poznaj także prosty przepis na domowe serum na elektryzujące się włosy. Do jego przygotowania będą ci potrzebne trzy składniki - żel aloesowy (dwie łyżeczki), woda destylowana (jedna szklanka) oraz oliwa z oliwek (1,5 łyżeczki). Wymieszaj ze sobą wszystkie produkty, a następnie przelej mieszankę do butelki z atomizerem. Nanoś serum na włosy zawsze, gdy będę zaczynały się elektryzować. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: