Trendy w makijażu, które są już niemodne i kojarzą się z kiczem. Nie maluj się tak, bo dodasz sobie 10 lat

Nie ma wątpliwości, że o pewnych trendach w makijażu powinnyśmy jak najszybciej zapomnieć. Są bowiem nie tylko przestarzałe czy kiczowate, lecz także dodają lat. Oto trzy niemodne już elementy makijażu, których kobiety w każdym wieku powinnyunikać.
Zobacz wideo Trendy makijażowe. Co zachwyciło nas w 2020 roku?

Nie da się ukryć, że pewne trendy w makijażu na przestrzeni lat z hitów stają się kitami. Po pewnym czasie dociera do kobiet, że zamiast podkreślać urodę i sprawiać, że wyglądamy lepiej, tworzą na twarzy coś na kształt nienaturalnej maski, która prezentuje się kiczowato i dodaje lat. Niestety, część z tych nieaktualnych trendów, nadal da się zauważyć u niektórych kobiet. Nie chcesz dodawać sobie lat? To nigdy więcej się tak nie maluj.

Trendy w makijażu, które są niemodne i kiczowate. Unikaj ich, jeśli nie chcesz dodać sobie lat

Bardzo długie i gęste doklejane rzęsy

Sztuczne rzęsy, które są bardzo gęste i długie, wcale nie wyglądają stylowo. Przytłaczają oko i dają wręcz karykaturalny efekt. Takie rzęsy zamiast otwierać i podkreślać oko, dodają lat i psują cały makijaż. Niezwykle istotne jest odpowiednie dopasowanie długości oraz gęstości doklejanych rzęs. Nieco gęstsze możesz dobrać do wieczorowego makijażu, natomiast na co dzień postaw na takie, które wyglądają naturalnie i nie rzucają się w oczy.

Zbyt cienkie i ciemne brwi

Jeszcze kilkanaście lat temu, cienkie brwi były hitem i niemal każda dziewczyna na siłę wyskubywała włoski. Niestety, takie brwi nigdy nie wyglądały i nigdy nie będą prezentować się dobrze. Niestety, wiele kobiet nadal nosi bardzo cienkie, podkreślając je w dodatku zbyt ciemną kredką. Taka stylizacja nie tylko wygląda nieestetycznie czy kiczowato, lecz także dodaje lat i optycznie poszerza twarz. Pamiętaj, że brwi są ramą dla oka i stanowią bardzo ważny element makijażu. Nie wyskubuj na siłę włosków, pozwól im odrosnąć, nadaj odpowiedni kształt i dopasuj kolor kredki do swojej urody. Produkt do makijażu brwi powinien być o ton jaśniejszy od naturalnych włosków.

Ciężki podkład tworzący maskę

Ciężkie, mocno kryjące, matowe podkłady, które tworzą maskę na twarzy powinnyśmy schować na dno szuflady. To nie są produkty odpowiednie do stosowania na co dzień. Tego typu podkłady potrafią wysuszać skórę i podkreślać wszystkie zmarszczki, przez co optycznie postarzają. Teraz, największym hitem są lekkie, rozświetlające podkłady oraz kremy BB, które dają efekt gładkiej, nawilżonej i promiennej cery.

Więcej o: