Ten tani produkt to hit kosmetyczny. Przyspiesza porost włosów i hamuje ich wypadanie

Olej konopny na włosy to rozwiązanie polecane m.in. w przypadkach ich nadmiernego wypadania oraz łupieżu. Jakich efektów możesz się spodziewać? Jak korzystać z tego produktu? Podpowiadamy.

Olej konopny to świetny kosmetyk na skórę głowy i włosy. W ostatnim czasie cieszy się on ogromną popularnością. Dowiedz się, jak z niego korzystać, by uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Olej konopny na włosy - nie myl ze sobą tych produktów

Warto na początku zaznaczyć, że należy odróżnić olej z konopi indyjskiej od oleju konopnego z konopi siewnej. Ten pierwszy jest nielegalny, gdyż zawiera silnie odurzającą substancję THC, która powszechnie uznawana jest za narkotyk. Nie należy go mylić z olejem z konopi siewnej, który od jakiegoś czasu jest bardzo popularnym produktem. 

Zobacz wideo Olej konopny na włosy - możesz wykorzystać w olejowaniu
 

Olej konopny na włosy - jak stosować?

Jednym z najlepszych domowych zabiegów na włosy jest olejowanie skóry głowy. To prosty sposób na wyeliminowanie wielu problemów takich jak na przykład wypadanie włosów czy łupież. W jego trakcie możesz wykorzystać między innymi olej konopny. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg olejowania skóry głowy wykonuj dwa razy w tygodniu. Więcej na temat właściwości oleju konopnego dowiesz się z naszego artykułu:

Olej konopny na włosy - zasady

O czym należy pamiętać w trakcie zabiegu? Oto najważniejsze zasady:

  • Przed aplikacją oleju konopnego rozczesz dokładnie kosmyki;
  • intensywny masaż nie jest wskazany - wmasuj olej w skórę głowy opuszkami palców;
  • w czasie zabiegu wykorzystaj maksymalnie jedną łyżeczkę oleju;
  • olej trzymaj na skórze głowy przez maksymalnie dwie godziny;
  • po tym czasie spłucz go ciepłą wodą i umyj włosy.

Olej konopny na włosy - problemy za zmyciem

W wielu przypadkach pojawia się problem ze zmyciem oleju konopnego ze skóry głowy. Jak można temu zaradzić? Na niespłukane jeszcze wodą włosy nałóż odżywkę lub maskę do włosów. Starannie rozprowadź kosmetyk na całej długości kosmyków i skórze głowy. Na koniec po upływie kilku minut dokładnie zmyj go wodą.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: