Nie ukrywa urody, a ją podkreśla. To idealny makijaż na co dzień

Makijaż sauté, znany także jako make-up no make-up, jest od jakiegoś czasu bardzo modny. To świetne rozwiązanie na co dzień. Jak wykonać makijaż sauté? O czym należy pamiętać? Podpowiadamy.

Lekki i naturalny makijaż to jeden z największych trendów tego roku. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. To m.in. trwająca od wielu miesięcy światowa pandemia, a także promowanie w mediach społecznościowych haseł dotyczących ciałopozytywności i samoakceptacji. 

Makijaż sauté - co to za trend?

Makijaż sauté to idealna opcja dla osób, które stawiają na naturalny wygląd. Świetnie sprawdzi się na co dzień, gdyż jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu. Zadaniem takiego makijażu jest podkreślanie, a nie ukrywanie naszej urody.

Zobacz wideo Puder sypki - jaki wybrać i jak aplikować?

- Rozmawiałam z wykładowczynią, która uczy makijażu, i powiedziała mi, że dopóki nie było mojej akcji, nie miała dla swoich studentów argumentów przemawiających za naturalnym wyglądem. Bo dziewczyny lubią nakładać wszystkiego dużo. Teraz może im powiedzieć, że znani makijażyści są zwolennikami naturalnego wyglądu, że właśnie naturalność trzeba podkreślać, a zadaniem make-upu nie ma być ukrywanie, tylko podkreślanie urody - mówiła jakiś czas temu w rozmowie z naszym serwisem makijażytska Sylwia Rakowska, inicjatorka akcji "odmalowywania Polek" #TwarzToNiePisanka.

 

Makijaż sauté krok po kroku

Wykonują makijaż sauté rezygnujemy ze skomplikowanego cieniowania na powiekach oraz mocnego konturowania twarzy. W tym przypadku mniej zdecydowanie znaczy więcej! Oto kilka najważniejszych zasad, o których powinnaś pamiętać w trakcie wykonywania takiego makijażu.

  • Najlepsza baza pod makijaż to pielęgnacja. Dobry krem nawilżający to jeden z sekretów pięknego makijażu.
  • Postaw na lekki rozświetlający podkład lub krem BB.
  • Jeśli podkład jest zbyt ciężki, wymieszaj go z kremem nawilżającym. To dlatego, że zbyt ciężkie formuły często podkreślają zmarszczki.
  • Cienie pod oczami oraz inne niedoskonałości przykryj korektorem.
  • W makijażu sauté zazwyczaj rezygnujemy z pudru. Jeśli jednak chcesz w ten sposób utrwalić makijaż, zrezygnuj z kosmetyków o matowym wykończeniu na rzecz tych rozświetlających.
  • Delikatnie podkreśl brwi za pomocą kredki, żelu lub pomady.
  • Jeśli chcesz, wytuszuj rzęsy. Jeśli masz jasną oprawę oczu - postaw na brązową mascarę, która nie będzie zbytnio rzucała się w oczy.
  • Nanieś na dolną linię wodną kremową kredkę - dzięki temu optycznie powiększysz oko.
  • Na policzki nanieś róż - to element, który doda Ci świeżości i promiennego wyglądu.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: