Co zrobić, żeby podkład był trwały i wytrzymał pod maseczką ochronną? Banalnie prosty trik

Co zrobić, żeby makijaż był trwały? To pytanie pojawia się nie tylko przed większymi wyjściami, lecz także w czasie porannych przygotowań. Poznaj prosty sposób, dzięki któremu utrwalisz makijaż na wiele godzin.

Nietrwały makijaż to powszechny problem. Z pomocą przychodzą dwa produkty. To gąbeczka oraz mgiełka lub spray. 

Jak utrwalić makijaż na wiele godzin? Najprostszy sposób

Jedna z najpowszechniejszych metod na utrwalenie makijażu polega na wklepaniu zwilżoną gąbeczką typu beauty blender podkładu i korektora, a następnie sypkiego pudru. Warto jednak gąbeczkę spryskać także mgiełką lub sprayem utrwalającym. Dzięki temu makijaż przetrwa wiele godzin nawet pod maseczką ochronną. Uwaga! Pamiętaj o tym, by przed użyciem gąbeczki zmoczyć ją w wodzie, a następnie osuszyć w chusteczce.

Zobacz wideo Pielęgnacja pod makijaż - jak przygotować skórę?

Jak utrwalić makijaż? O tym nie zapominaj

Co jeszcze możesz zrobić, by makijaż był trwały? Oto kilka wskazówek:

  • Najlepszą bazą pod makijaż jest dobra i regularna pielęgnacja twarzy. Musimy pamiętać o niej zarówno rano, jak i wieczorem.
  • Jaki krem po makijaż wybrać? Nie może to być produkt zbyt tłusty. Tego typu kosmetyki zazwyczaj bardzo długo się wchłaniają, a podkład zaczyna się wałkować. Znacznie lepiej sprawdzą się te o lekkiej konsystencji. 
  • Zdarza się, że makijaż nie jest trwały przez produkty, których obecnie używamy. Jeśli widzisz, że mimo różnych metod aplikacji podkład nie utrzymuje się na twarzy, warto spróbować czegoś innego. 
  • Wybierając produkty do makijażu, warto także pamiętać o typie skóry. Przykładowo, w przypadku osób o cerze tłustej najlepiej sprawdzają się podkłady o wykończeniu matowym. Inne, pod wpływem wydzielającego się sebum, mogą bardzo szybko znikać z twarzy. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: