Jak dopasować perfumy do osobowości? Sprawdź, które zapachy podkreślą twój charakter

Perfumy są czymś więcej niż tylko przyjemnym zapachem, to także określenie naszych upodobań i odzwierciedlenie osobowości. Jak dobrać zapach, żeby do nas pasował?

Perfumy są naszą wizytówką, mówią sporo o naszym charakterze. Wybór odpowiedniego zapachu tylko wydaje się prostą sprawą. Uginające się od ciężaru tysięcy buteleczek z perfumami półki nie ułatwiają nam decyzji. Jak w takim razie dobrać zapach, który będzie odzwierciedlaniem naszej osobowości?  

Zobacz wideo 5 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy

Jak dobrać perfumy do osobowości?

Nie jest to proste zadanie, ale pewne zapachy można przypisać do konkretnych cech osobowości. Zastanów się więc, co lubisz i jakim typem kobiety jesteś. Wtedy z pewnością łatwiej znajdziesz odpowiedni zapach dla siebie. 

Jeśli jesteś aktywna, nie lubisz nudy i stania w miejscu, sięgnij po perfumy oparte na cytrusowych nutach - cytryna, limetka i bergamotka sprawdzą się idealnie. Takie perfumy są orzeźwiające i pobudzają zmysły. Na pewno zmotywują cię do działania.

Lubisz pogrążać się w marzeniach lub oglądać zachodzące słońce? Jesteś wrażliwa i delikatna? Powinnaś wybierać zapachy zawierające słodkie, dziewczęce nuty. Wrażliwość spokojnych romantyczek podkreślą subtelne zapachy jaśminu, róży oraz wanilii. 

Wielbicielki dobrej zabawy, szaleństw i tańców do białego rana powinny zdecydować się na lekkie owocowe zapachy. Nuty porzeczki, arbuza i brzoskwini będą kojarzyły się z latem, beztroską i radością, tworząc idealny duet z twoim wesołym i optymistycznym usposobieniem.  

Jeśli uwodzenie przychodzi ci z niezwykłą łatwością, to powinnaś wybrać perfumy, które podkreślą twój seksapil. Zapach powinien kusić, dlatego najlepiej, żebyś wybrała nuty orientale i słodkie w rozmaitych kombinacjach. Uwodzicielki powinny wybierać nuty piżma, cynamonu, kardamonu, drzewa sandałowego z domieszką słodkich owoców.  

Więcej o: