Banalnie prosty sposób na idealnie gładkie stopy. Pomoże maść z apteki za 8 zł

Suche i popękane pięty to bardzo powszechny problem. Co możesz zrobić w takim przypadku? Oto domowe sposoby, które w wielu przypadkach okazują się pomocne.

Tradycyjnym sposobem na pękające pięty jest dokładne wymoczenie nóg w ciepłej wodzie. Czekamy do momentu aż skóra stanie się miękka. Następnie zrogowaciały naskórek ścieramy pumeksem i wcieramy grubą warstwę kremu nawilżającego.

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci:

Maść z witaminą A

Maść z witaminą A, której cena zazwyczaj nie przekracza 10 złotych, to jeden z najpopularniejszych produktów aptecznych. Pomaga w przypadku wielu problemów skórnych. Okazuje się, że jest bardzo skuteczna także w przypadku popękanych pięt. W takich przypadkach stosujemy ją jako treściwy krem do stóp na noc. 

Kąpiel w tłustym mleku

Jeśli twoje stopy są popękane i obolałe, przygotuj im kąpiel w tłustym mleku. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka, a twoje pięty będą gładsze i bardziej miękkie. Jak to zrobić? Podgrzej lekko mleko i wlej je do miski. Następnie zamocz w niej stopy na mniej więcej dziesięć minut.

Masło shea i cytryna

Kolejny domowy sposób polega na połączeniu masła shea z sokiem z cytryny. Masło shea skutecznie nawilża suchą skórę i ją odżywia. Z kolei sok z cytryny sprawia, że znikają przebarwienia, a skóra stóp staje się jasna i błyszcząca. Jak wykonać taki zabieg? Oto prosta instrukcja krok po kroku.

  1. Zamocz stopy w ciepłej wodzie;
  2. przy pomocy pumeksu usuń zrogowaciały naskórek;
  3. osusz dokładnie stopy;
  4. następnie nałóż na nie grubą warstwę masła shea z dodatkiem soku z cytryny;
  5. po wchłonięciu takiego balsamu nałóż na stopy ciepłe skarpetki (pozostaw je na kilka godzin).

Może cię także zainteresować:

Więcej o: