4 błędy w makijażu, przez które wyglądamy na starsze. Powinny ich unikać dojrzałe kobiety

Dobry makijaż może zupełnie odmienić nasz wygląd. Niestety, niektóre błędy sprawiają, że wyglądamy przynajmniej o kilka lat starzej. Podpowiadamy, na co w szczególności warto uważać.

Oto cztery powszechne błędy w makijażu, przez które dodajemy sobie optycznie lat. Warto je wyeliminować, by wyglądać świeżo i promiennie. 

Widoczne cienie pod oczami

Cienie pod oczami dodają nam lat. Sprawiają, że twarz wyglądamy na chore i zmęczone. Dlatego wykonując codzienny makijaż nigdy nie zapominaj o ukryciu ich za pomocą korektora. Radzimy, by wybierać produkty rozświetlające o średnim kryciu (korektory mocno kryjące zazwyczaj podkreślają zmarszczki). 

Zbyt mocno podkreślone brwi

Brwi to bardzo ważny element makijażu. Nie powinny być zbyt cienkie, ani ekstremalnie grube. Niekorzystnie wyglądają także brwi zbyt ciemne. Nie oznacza to jednak, że w ogóle powinnyśmy rezygnować z ich podkreślania. Jak możesz to zrobić, by efekt był zadowalający? Dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Czarna linia wodna

Wiele osób nanosi czarną kredkę na linię wodną. To sprawia, że wyglądamy mrocznie, a nasze oczy wydają się znacznie mniejsze. Dlatego w makijażu dziennym znacznie lepiej sprawdzą się kredki beżowe. Taki produkt nie tylko optycznie powiększy oko, lecz także zniweluje zaczerwienienia. 

 

Posklejane rzęsy

Mocno wytuszowane i posklejane rzęsy mają wielu fanów. Niestety taki element makijażu obciąża oczy, przez co wyglądają one na bardziej zmęczone. Poza tym tworzą cień, który podkreśla zasinienia. Dlatego radzimy, by w czasie malowania rzęs, zachować umiar. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: