To najlepsza domowa odżywka na brwi. Jest tania i bardzo skuteczna

To łatwo dostępny produkt, który kupicie w większości aptek. Jego cena nie przekracza zazwyczaj 10 złotych. Dowiedzcie się, jak działa na nasze brwi.

Mówi się, że brwi są dla naszej twarzy tak ważne, jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że wielu osobom zależy na tym, by były one zadbane i wyraziste. Jak osiągnąć ten efekt? Może nam w tym pomóc dostępny w większości aptek i drogerii olej rycynowy. 

Zobacz wideo Jak zrobić w domu hennę na brwi?

To najlepsza domowa odżywka na brwi

Olej rycynowy od wielu lat jest doceniany w domowej kosmetyce. Nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, ale także doskonale stymuluje ich wzrost. Z tego powodu jego regularne stosowanie jest jednym z najlepszych sposobów na zapuszczenie i wzmocnienie brwi. Co istotne, olej rycynowy nie jest drogi. Jego cena waha się zwykle w przedziale od pięciu do dziesięciu złotych. 

 

Jak stosować olej rycynowy na brwi?

Regularnie stosowany olej rycynowy może sprawić, że już po kilku dniach pojawią się nowe włoski. Jak stosować produkt?

  • Każdego dnia wieczorem aplikuj olej bezpośrednio na brwi.
  • Możesz posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu.
  • Pierwsze efekty zwykle są widoczne mniej więcej po dwóch tygodniach takiej kuracji.

Co na brwi zamiast oleju rycynowego?

Co jeśli olej rycynowy nie sprawdza się w twoim przypadku? Oto dwa inne sposoby, które warto poznać:

  1. Podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej nakładaj krem nawilżający nie tylko na skórę, lecz także na łuki brwiowe. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i zdrowsze, lecz także szybciej urosną.
  2. Mleko doskonale odżywia brwi, dzięki czemu rosną szybciej. W tym przypadku także bardzo ważna jest regularność - zabieg wykonuj każdego dnia przed pójściem spać. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: