Czy twarz należy myć rano, czy tylko wieczorem? Wiele osób ma wątpliwości

Oczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji. Wiele osób robi to tylko wieczorem po zmyciu makijażu. Pojawia się jednak pytanie: czy twarz należy myć także rano? Warto więc sprawdzić, co na ten temat mają do powiedzenia eksperci.

Oczyszczanie to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry. To, że jest to obowiązkowy element wieczornej rutyny, jest wiedzą raczej powszechną. Jednak czy twarz należy myć także rano? W tej kwestii u wielu osób pojawiają się wątpliwości.

Dlaczego mycie twarzy rano jest takie ważne?

Okazuje się, że twarz należy myć także rano. Po nocy musimy oczyścić skórę z nadmiaru substancji nawilżających pozostałych po wieczornej pielęgnacji, sebum oraz innych zanieczyszczeń gromadzących się w czasie snu. Jakiś czas temu na temat wypowiedziała się dermatolożka gwiazd Renée Rouleau. Ekspertka umieściła na swoim blogu obszerny wpis, w którym wyjaśnia, dlaczego poranne oczyszczanie twarzy jest takie ważne. 

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób Azjatek na piękną cerę:

Dzięki temu produkty na dzień mogą w pełni zadziałać

Dermatolożka przypomina, że w czasie snu nasza skóra wytwarza sebum. Poza tym oczyszcza się z toksyn, które kumulują się na jej powierzchni. Gdy ich nie zmywamy, zatykają się pory i powstają różne niedoskonałości. Dlatego też, jeśli zależy nam na dobrym stanie naszej cery, warto pamiętać o tym etapie pielęgnacji. Jest jeszcze inny bardzo ważny aspekt. - Dzięki temu produkty na dzień, które będą chronić skórę, na przykład z witaminą C i z filtrami przeciwsłonecznymi, mogą w pełni zadziałać - wyjaśniła w swoim tekście dermatolożka. 

Poranne oczyszczanie twarzy - co sprawdzi się najlepiej?

W porannej pielęgnacji najlepiej sprawdzą się produkty bardzo delikatne. Naszym zdaniem jedną z najlepszych opcji są pianki oczyszczające. Oto kilka drogeryjnych produktów, które warto wziąć pod uwagę:

  • Soraya Plante, Roślinna pianka myjąca do twarzy (cena: około 20 zł);
  • Sylveco, Nagietkowa pianka myjąca do twarzy (cena: 21 zł);
  • Receptura Agafii, Oczyszczająca pianka do twarzy (cena: 18 zł)
  • Nacomi Botaniczna Pianka Myjąca do Twarzy (cena: 26 zł);
  • EO Laboratorie, Oczyszczająca pianka do mycia twarzy dla cery tłustej i problematycznej (cena: 19 zł);
  • Feel Free, Pianka oczyszczająca do twarzy (cena: 25 zł);
  • Cosnature, Oczyszczająca pianka do twarzy 3w1 cytryna i melisa (cena: 25 zł).
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: