Kremy z filtrem w codziennej pielęgnacji twarzy? Jeszcze kilka lat temu dla wielu osób było to bardzo zaskakujące. Jednak ostatnio wiedza na ten temat jest jednak coraz bardziej powszechna.
Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna nie tylko latem. Ekspozycja na działanie promieni słonecznych przyspiesza procesy starzenia się skóry oraz przyczynia się do powstawania przebarwień. Dlatego też warto pamiętać o tym przez cały rok. Możemy spotkać się m.in. z opinią, że kremy z filtrem to najlepsze środki przeciwzmarszczkowe.
Zwyczaj stosowania produktów tego typu każdego dnia wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej. Podobno to właśnie dzięki kremom z filtrem Koreanki zachowują na długi czas młody i promienny wygląd. Ten element pielęgnacji jest coraz bardziej powszechny także w innych zakątkach świata. Jakiś czas temu Jennifer Lopez wyznała, że od lat stosuje kremy z filtrem.
Gdy byłam po dwudziestce, spotykałam się z pewnym mężczyzną. Chodziliśmy w tym czasie do różnych dermatologów. Mój lekarz dał mi świetny kosmetyk oczyszczający oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zaznaczył także, że jeśli zacznę stosować to już teraz, będzie świetnie. Z kolei lekarka mojego partnera miała inne zdanie. Pokazała mi, że mam zmarszczkę i powiedziała, że powinnam już teraz zacząć stosować botoks, a mój chłopak ją poparł. Ja natomiast odmówiłam
- powiedziała gwiazda.
Często by przekonać ludzi do stosowania kremów z filtrem, pokazuje się zdjęcie pewnego mężczyzny z USA, który przez wiele lat pracował jako kierowca TIR-a. Co istotne, nigdy nie stosował on ochrony przeciwsłonecznej. W czasie jazdy samochodem lewa część jego twarzy była wystawiona na działanie promieniowania ultrafioletowego, które przenika przez szkło i wnika w górne warstwy skóry właściwej. Po prawie trzydziestu latach pracy skóra mężczyzny po jednej stronie jest wyraźnie bardziej pomarszczona i obwisła.
Po 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisła screen: The New England Journal of Medicine
Zdjęcie mężczyzny z USA pochodzi z artykułu, który pojawił się na łamach "The New England Journal of Medicine". Autorami tej publikacji są badacze z Uniwersytetu Northwestern w Chicago.
Może cię także zainteresować: