Trzy sztuczki makijażowe, które musisz poznać. Oczy będą większe i pełne blasku

W makijażu powiększającym oczy kluczową rolę grają rzęsy. Dobrze wytuszowane naprawdę potrafią zdziałać cuda! Jednak to nie jest jedyna rzecz, o której musimy pamiętać w takim makijażu. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Co możemy zrobić, żeby nasze oczy wydawały się optycznie większe, a nasze spojrzenie było pełne blasku? Oto kilka elementów makijażu, które zapewnią takie efekty.

Makijaż powiększający oczy - przydatne wskazówki

Kilkanaście lat temu bardzo modne było nanoszenie na linię wodną ciemnych kredek. Teraz króluje jednak zupełnie inny trend. Większość wizażystów stawia na naturalność i wybiera kremowe kredki. Taki kolor na dolnej linii wodnej to sztuczka, która pozwala przede wszystkim na optyczne powiększenie oka. Poza tym sprawia, że wyglądamy świeżo i promiennie. Jest to więc jeden z najprostszych sposobów na osiągnięcie efektu "wypoczętego oka". Poza tym kosmetyk ten często polecany jest kobietom dojrzałym - dzięki zaaplikowaniu kremowej kredki na linię wodną możemy odjąć sobie optycznie kilka lat.

Warto wspomnieć także o białych kredkach. Mimo że podobnie jak te kremowe zapewniają optyczne powiększenie oka, musimy pamiętać o pewnym istotnym szczególe. Takie kredki są znacznie bardziej widoczne i nie wyglądają naturalnie. 

Bardzo ważnym elementem makijażu powiększającego oczy są także brwi. Powinny być wyraziste i podkreślone, gdyż są najważniejszą oprawą dla oczu. Jak je zatem prawidłowo modelować i malować? Włoski zaczesuj do góry, dodatkowo przyciemniaj żelem do brwi. Warto także podkreślić łuk brwiowy rozświetlającą kredką. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Proste sposoby:

Makijaż powiększający oczy - sposób Pauliny Krupińskiej

Niedawno swój sposób na optyczne powiększenie oka makijażem zdradziła Paulina Krupińska. Prezenterka na swoim profilu na Instagramie przypomniała o znanej od wielu już lat technice. Dzięki niej nasze oczy będą optycznie większe i pełne naturalnego blasku. 

Sposób ten polega na użyciu dwóch kolorów cieni. Ten jaśniejszy w takim makijażu jest zamiennikiem eyelinera. Tuż nad zewnętrzną linią rzęs należy narysować cienką kreskę (najlepiej za pomocą ściętego pędzelka). Z kolei cień o ton ciemniejszy od poprzedniego rozcieramy na reszcie powieki. Na koniec całość delikatnie blendujemy.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: