Metoda OMO na ratunek zniszczonym pasmom. Czy mycie włosów odżywką wpływa na ich kondycję?

Dla wielu z nas zadbane i zdrowe włosy to najważniejszy aspekt estetycznego wyglądu. Odpowiednia pielęgnacja i dobór kosmetyków mogą okazać się kluczem do osiągnięcia pożądanych efektów. Mycie włosów odżywką, tzw. metoda OMO, już od jakiegoś czasu przewija się pomiędzy poradami dotyczącymi regeneracji zniszczonych pasm. Na czym polega ta metoda i czy rzeczywiście sprawdza się tak dobrze.

Na przeróżnych forach i blogach włosomaniaczek znajdziemy mnóstwo porad na temat tego, jak odpowiednio pielęgnować nasze włosy. Czy wszystkie porady okazują się cenne? Możliwe, ale jedna z nich zdobywa szczególną liczbę zwolenników. Metoda OMO, czyli idealny trik na zniszczone włosy ma wzmocnić i zregenerować łuski włosa. Na czym polega i czy rzeczywiście można nazwać ją idealną?

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Metoda OMO. Jakie efekty daje mycie włosów odżywką?

W przypadku metody OMO, odżywka uważana jest za doskonałą alternatywę dla mocnych i inwazyjnych szamponów. Delikatnie oczyszcza skórę głowy, ale jej nie obciąża. Tego typu pielęgnacja skierowana jest głównie do posiadaczek włosów zniszczonych, suchych, łamliwych i farbowanych. Zdecydowanie odradza się jednak zastosowania jej w przypadku włosów przetłuszczających się.

Głównym efektem stosowania metody OMO są zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące włosy. Odżywka przyczyni się także do ich łatwiejszej stylizacji i ułatwi rozczesywanie. Ten aspekt może okazać się zbawienny dla osób z włosami kręconymi.

Świetne kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz TUTAJ >>> 

Jak myć włosy odżywką? Metoda OMO w praktyce.

Metoda OMO składa się z trzech kroków. Każdy z nich pełni wobec naszych pasm inne zadanie. Możemy stosować ten typ pielęgnacji regularnie, przy każdym myci. Dzięki temu unikniemy szkodliwego wpływu detergentów na skórę głowy, a przy tym zadbamy o nawilżenie i wygładzanie włosa. Wykorzystanie metody OMO w domu nie sprawi nam najmniejszego problemu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i znaleźć czas na trzyetapowe mycie włosów.

O = odżywienie – nakładamy na końce nawilżającą maskę lub odżywkę
M= mycie – myjemy skórę głowy delikatnym szamponem bez SLS i SLES
O= odżywienie – drugi etap odżywienia różni się od pierwszego zadaniem, które ma wykonać. Nałożenie na włosy kolejnej partii maski lub odżywki emolienowej ma zamknąć łuski włosa i zatrzymać wewnątrz niej wilgoć.

Polecane odżywki do włosów. One dają doskonały efekt! 

Jaką odżywką myć włosy?

Nie każdy typ odżywki nada się do wykorzystania w metodzie OMO. Kosmetyk powinien być łagodny i zawierać delikatne substancje myjące. Przy wyborze odpowiedniej odżywki zwróćcie uwagę na jej skład. Najlepszą decyzją będą te, w których wysoko podstawione są takie substancje, jak:

  • Behentrimonium Chloride,
  • Benzalkonium Chloride,
  • Cetrimonium Chloride

Pamiętajmy jednak, że każde włosy od czasu do czasu będą potrzebowały konkretnego oczyszczenia. W związku z tym najlepiej będzie zdecydować się na wprowadzenie raz w tygodniu tradycyjnego mycia włosów zwykłym, wysokiej jakości szamponem. Dzięki temu unikniemy ryzyka nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy.

Więcej o: