Jak zagęścić brwi w domu? Dzięki tej metodzie będą rosły jak szalone

Często możemy spotkać się z opinią, że brwi są dla naszej twarzy tak ważne, jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że wielu osobom zależy na tym, by były one zadbane i wyraziste. Jak osiągnąć ten efekt? Sposobów jest wiele! Może nam w tym pomóc na przykład dostępny w większości aptek i drogerii tani produkt.

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Często przez nieumiejętną regulację, tracą one swój dobry wygląd. Jak w takich przypadkach możemy zapuścić brwi? Z pomocą przychodzi pewien popularny i tani produkt, który jest dostępny w większości aptek i drogerii.

Zobacz wideo Jak zbudować szafę kapsułową?

Jak zagęścić brwi w domu? Popularny sposób

Mowa o oleju rycynowym, który od wielu lat jest doceniany w domowej kosmetyce. Produkt ten nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, lecz także świetnie stymuluje ich wzrost. Z tego powodu wiele osób stosuje go w czasie domowych kuracji na brwi. 

 

Olej rycynowy, gdy jest regularnie stosowany, może sprawić, że po kilku dniach pojawią się nowe włoski. O czym należy pamiętać, jeśli decydujemy się na tę metodę? Oto kilka ważnych wskazówek:

  • Codziennie wieczorem aplikuj olej bezpośrednio na brwi.
  • W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu.
  • Kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów? Zazwyczaj są one widoczne mniej więcej po dwóch tygodniach takiej kuracji.

Inne domowe sposoby na gęste i mocne brwi

Co jeśli olej rycynowy nie działa? Oto inne metody, z których możesz skorzystać, by osiągnąć upragniony efekt:

  • Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych preparatów, które stymulują wzrost brwi. W ostatnich latach tego typu produkty cieszą się coraz większą popularnością. Czym warto kierować się przy wyborze preparatu? Oprócz zapoznania się z opiniami innych konsumentów w sieci na jego temat warto sprawdzić także, czy zawiera w swoim składzie witaminy (na przykład witaminę, A, C, E lub K).
  • W czasie pielęgnacji twarzy nakładaj krem nawilżający nie tylko na skórę, lecz także na łuki brwiowe. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i zdrowsze, lecz także szybciej urosną.
  • Trzecia metoda wiąże się z wykorzystaniem mleka. Dzięki temu produktowi brwi są doskonale odżywione i szybciej rosną. W tym przypadku także bardzo ważna jest regularność - zabieg wykonuj każdego dnia przed pójściem spać. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: