Mleko na brwi? To świetny sposób na to, by rosły jak szalone

Często możemy spotkać się z opinią, że brwi są ramą twarzy. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na ich dobrym wyglądzie. Poznaj świetny domowy sposób, dzięki któremu twoje brwi staną się gęstsze i będą szybciej rosły.

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak możesz osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby. Okazuje się, że w wielu przypadkach bardzo skuteczne okazuje się mleko! Podpowiadamy, jak należy je stosować, by odżywić i zagęścić brwi.

Mleko na brwi - jak stosować?

Mleko doskonale odżywia brwi, dzięki czemu rosną szybciej. Jak je stosować? To banalnie proste! Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą

Zobacz wideo Perfekcyjne brwi - jak je wyregulować?

Mleko na brwi - o tym nie zapominaj!

Podobnie jak w przypadku innych domowych metod bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Zabieg należy wykonywać każdego dnia przed pójście spać (najlepiej po zmyciu makijażu). Pierwsze efekt takiej domowej kuracji na brwi powinny być po mniej więcej 1-2 tygodniach.

Domowe sposoby na brwi

Jakie są inne popularne domowe sposoby na zagęszczenie i odżywienie brwi? Oto kilka pomysłów:

  • Olej rycynowy to chyba jeden z najbardziej znanych sposobów, dzięki któremu brwi szybciej rosną. Produkt ten jest produktem powszechnie dostępnym - dostaniecie go w większości drogerii i aptek. Jego cena waha się zazwyczaj w przedziale od pięciu do dziesięciu złotych. Należy wcierać go codziennie wieczorem.
  • W czasie pielęgnacji twarzy nakładaj krem nawilżający nie tylko na skórę, lecz także na łuki brwiowe. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i zdrowsze, lecz także szybciej urosną.
  • Jeszcze inny sposób zakłada wykorzystanie soku z cebuli. Oto prosta receptura krok po kroku. Przekrój cebulę na pół i za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok. Następnie nanieś sok na brwi. Starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut. Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach. Jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: