Jak przedłużyć trwałość perfum? Dzięki tym trikom będziesz mogła cieszyć się ich zapachem cały dzień

My, kobiety, kochamy perfumy. Dzięki nim czujemy się pewnie i wyjątkowo. Niestety często zdarza się, że ich trwałość nas zawodzi. Jak sobie z tym poradzić? Dzięki tym sposobom nasze ulubione zapachy będą nam towarzyszyć znacznie dłużej.

Kupując flakonik z pięknymi perfumami, niestety nie dostajemy gwarancji ich trwałości. Często wydaje nam się, że im więcej ich na siebie „wylejemy”, tym większą mamy pewność, że będą odczuwalne i dłużej pozostaną na skórze. Tymczasem okazuje się, że nie ma w tym założeniu nawet odrobiny prawdy. Co więcej, warto pamiętać, że często, gdy przyzwyczajamy się do perfum, po prostu przestajemy je czuć. Jednak czy istnieją sposoby na to, by móc cieszyć się ich zapachem od rana do wieczora? Podpowiadamy, jak im  w tym pomóc.

Zobacz wideo 5 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy

4 sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości perfum

Aplikuj perfumy w odpowiednich miejscach

Psikanie się perfumami na „chybił trafił” nie działa. Na naszym ciele istnieją punkty, dzięki którym zapach perfum będzie utrzymywał się dłużej. Zwykle są to takie miejsca, w których krew pulsuje zaraz pod skórą, np. skroń, wewnętrzna strona nadgarstków, szyja i przestrzeń między piersiami. Warto też zaaplikować kilka kropel perfumy na włosach, ale nie należy z tym przesadzać. Najlepiej jest psikać się zapachami jeszcze przed założeniem ciuchów, ponieważ ciepło ciała pomoże w uwolnieniu się zapachu. Dobrym pomysłem będzie także zaaplikowanie perfum zaraz po kąpieli, gdy pory skóry są otwarte.

Zadbaj o to, by skóra była odpowiednio nawilżona

Kondycja naszej skóry ma duży wpływ na trwałość perfum. Gdy jest odpowiednio nawilżona, zapachy utrzymują się na niej znacznie dłużej, dlatego warto zwrócić uwagę, czy miejsce, które nimi psikamy nie jest przesuszone. Jeśli zdecydujemy się np. na zaaplikowanie perfumy na wewnętrznej stronie nadgarstków, najpierw dodatkowo natłuśćmy je wazeliną lub kremem do rąk.

Joanna Krupa Joanna Krupa zdradziła, jaki jest sekret jej pięknej, gładkiej i nawilżonej skóry. Gwiazda używa produktu za mniej niż 10 zł

Stosuj kosmetyki uzupełniające

Często producenci decydują się na wypuszczenie na rynek dodatkowych kosmetyków, które pachną tak samo jak dane perfumy. Korzystanie z tego typu zestawów to idealne rozwiązanie dla przedłużenia trwałości zapachów. Wystarczy, że po porannym prysznicu użyjesz odpowiedniego balsamu do ciała i delikatnie spryskasz ciało perfumami – efekt będzie zdecydowanie satysfakcjonujący.

Wybierz odpowiednio trwały produkt

Z pewnością wiele z nas wie, że woda toaletowa czy mgiełka nie będą tak trwałe, jak ekstrakty perfum. Jeśli więc zależy nam na długotrwałym efekcie, warto jest zainwestować w profesjonalne produkty. Choć ich ceny rzeczywiście mogą wydawać się wysokie, często są o wiele bardziej opłacalne. Kilka kropel droższej perfumy będzie wydajniejsze, niż hektolitry mgiełek. Najbardziej trwałe spośród zapachów to te, które bazują na zapachach kadzidlanych.

Skin care "Skóra zaczyna starzeć się już po 25. roku życia". Kosmetolog radzi, jak dbać o skórę

Więcej o: