Idealnie podkreślone brwi bez przerysowanego efektu. Poznaj mikroblading - brwi metodą piórkową

Idealnie podkreślone brwi bez konieczności codziennej stylizacji to marzenie wielu z nas. Niestety duża część kobiet boi się poddać swoje naturalne łuki zabiegowi makijażu permanentnego. Tymczasem nowa metoda, microblading, może okazać się kuszącą propozycją. Naturalny efekt, wykonywany cienkimi kreseczkami, imitującymi prawdziwe włoski to dobra alternatywa dla tradycyjnej kredki.

Makijaż premanentny to nic innego, jak wprowadzanie ciemnego pigmentu do naskórka. Działa to bardzo podobnie do tradycyjnego tatuażu, z tym, że kolor wnika w strukturę skóry znacznie płycej. Dlatego właśnie mikropigmentacja brwi nie jest tak trwała, jak w przypadku tatuażu. Efekt utrzymuje się zazwyczaj około dwóch lat. Dawniej, gdy metoda piórkowa była jeszcze zagadką, nadawano brwiom nowy kształt, który następnie wypełniany był odpowiednim kolorem tuszu. Często niestety efekt był sztuczny i przerysowany, dlatego tak wiele kobiet wciąż boi się poddać zabiegowi nowej metody makijażu permanentnego. Metoda piórkowa pozwala uniknąć karykaturalnego wyglądu, dzięki dorysowywaniu do łuków pojedynczych włosków. Jak przebiega zabieg? 

Zobacz wideo Układanie i utrwalanie brwi za pomocą mydełka. Jak to zrobić? [#HomeBeauty]

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową – na czym polega?

Wyspecjalizowana w stylizacji brwi kosmetyczka najpierw dobiera odpowiedni do naszej twarzy kształt, według którego będą rysowane włoski. Podczas zabiegu wykorzystywane jest specjalne piórko, które składa się z ostrza i bardzo cienkich igiełek. Dorysowuje nim pojedyncze włoski w przerzedzonych miejscach, aby osiągnąć dodatkową objętość. Wykorzystuje do tego pigmenty w różnych kolorach, aby wzmocnić naturalność efektu. Przed zabiegiem skóra pod brwiami jest znieczulana specjalną maścią.

 

Microblading to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z problemem lichych, przerzedzonych brwi. Dzięki wyspecjalizowanym, cienkim narzędziom, dorysowywane włoski wyglądają bardzo naturalnie, a my nie musimy borykać się z codziennym wypełnianiem ich kredką. Efekt jest delikatny i bardzo estetyczny. Należy jednak pamiętać, że jeśli regularnie usuwamy zbędne włoski, musimy poczekać z zabiegiem 2 - 3 tygodnie, aby nie podrażnić skóry.

 

Microblading – jakie daje efekty?

W przypadku microbladingu efekty są zależne od preferencji klientki i tego, w jakim stanie są jej brwi. Mieszanie różnych odcieni pigmentu nada łukom naturalnej gęstości i podkreśli rysy naszej twarzy. Gojenie trwa zazwyczaj kilka dni. Skóra może być wtedy czerwona i podrażniona. W tym czasie pojawią się również na włoskach małe strupki, które powinny zniknąć po ok. trzech tygodniach. Zdarza się, że po tym czasie brwi będą potrzebowały dopigmentowania, dlatego często kosmetyczki proponują w swojej ofercie zabieg poprawkowy.

Kosmetyki w dobrych cenach znajdziesz tutaj! [SPRAWDŹ]

Więcej o: