Używasz płynu micelarnego? Uważaj na ten ważny szczegół

O tym, że makijaż zawsze należy zmywać na noc, słyszał już chyba każdy. Zapominanie o tym ważnym kroku przyczynia się między innymi do zapychania porów oraz powstawania niechcianych zaskórników i wyprysków. Jednak to nie jest jedyny błąd pielęgnacyjny, o którym warto przypominać. Dowiedz się, co jeszcze możesz robić źle.

Wiele osób używa kremów z filtrem tylko latem. Jest to jednak błąd, który może prowadzić do szybszego starzenia skóry. Główną rolę w procesach fotostarzenia odgrywa niewidzialne dla oka promieniowanie UVA. Co istotne, jesteśmy narażeni na jego działanie przez cały rok. Jeśli zatem chcemy jak najdłużej zachować młodą cerę, powinniśmy nakładać na twarz krem z wysokim filtrem także wtedy, gdy na zewnątrz nie ma słońca.

Zobacz wideo Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać? Podpowiadamy:

Pozostawianie płynu micelarnego

Płyny micelarne zawsze należy zmywać z twarzy. Produkty te doskonale rozpuszczają makijaż, ponieważ zawierają detergenty, a te z kolei zaburzają naturalne pH naszej skóry. Dlatego pozostawione na twarzy mogą wykazywać działanie drażniące.

Zbyt długie czekanie z tonikiem

Tonik przywraca skórze naturalne pH. Poza tym zapobiega rozwojowi bakterii, a także przygotowuje cerę na kolejne etapy pielęgnacji. Aby zadziałał prawidłowo, należy aplikować go zaraz po umyciu twarzy, gdy skóra jest jeszcze wilgotna.

Nakładanie kosmetyków w złej kolejności

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia kolejność nakładania kosmetyków. Gdy robimy to źle, niektóre z nich mogą w ogóle nie zadziałać. Przykład? Gdy zaaplikujesz wodniste serum przed tłustym kremem, może ono zupełnie się nie wchłonąć. W jakiej kolejności należy nakładać produkty, aby działały? Oto prosty schemat: 

  1. Demakijaż;
  2. mycie twarzy żelem lub pianką oczyszczającą;
  3. tonizowanie;
  4. esencja
  5. serum;
  6. krem nawilżający;
  7. olejek;
  8. krem pod oczy.

Oczywiście jest to bardzo rozbudowana wersja rutyny pielęgnacyjnej. Nie musisz korzystać ze wszystkich wymienionych produktów.

 

Zbyt częste peelingi

Jednym z najważniejszych kroków do pięknego wyglądu skóry, jest jej regularne złuszczanie. Nie możemy jednak tego robić za często. Wystarczy, że zabieg ten będziemy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Powód? W czasie peelingu silnie stymulujemy skórę. Gdy robimy to codziennie, zaburzamy jej naturalne funkcjonowanie. To może prowadzić m.in. do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, przez co skóra staje się się szorstka, sucha i podatna na różne podrażnienia.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: