Wiele osób używa kremów z filtrem tylko latem. Jest to jednak błąd, który może prowadzić do szybszego starzenia skóry. Główną rolę w procesach fotostarzenia odgrywa niewidzialne dla oka promieniowanie UVA. Co istotne, jesteśmy narażeni na jego działanie przez cały rok. Jeśli zatem chcemy jak najdłużej zachować młodą cerę, powinniśmy nakładać na twarz krem z wysokim filtrem także wtedy, gdy na zewnątrz nie ma słońca.
Płyny micelarne zawsze należy zmywać z twarzy. Produkty te doskonale rozpuszczają makijaż, ponieważ zawierają detergenty, a te z kolei zaburzają naturalne pH naszej skóry. Dlatego pozostawione na twarzy mogą wykazywać działanie drażniące.
Tonik przywraca skórze naturalne pH. Poza tym zapobiega rozwojowi bakterii, a także przygotowuje cerę na kolejne etapy pielęgnacji. Aby zadziałał prawidłowo, należy aplikować go zaraz po umyciu twarzy, gdy skóra jest jeszcze wilgotna.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia kolejność nakładania kosmetyków. Gdy robimy to źle, niektóre z nich mogą w ogóle nie zadziałać. Przykład? Gdy zaaplikujesz wodniste serum przed tłustym kremem, może ono zupełnie się nie wchłonąć. W jakiej kolejności należy nakładać produkty, aby działały? Oto prosty schemat:
Oczywiście jest to bardzo rozbudowana wersja rutyny pielęgnacyjnej. Nie musisz korzystać ze wszystkich wymienionych produktów.
Jednym z najważniejszych kroków do pięknego wyglądu skóry, jest jej regularne złuszczanie. Nie możemy jednak tego robić za często. Wystarczy, że zabieg ten będziemy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Powód? W czasie peelingu silnie stymulujemy skórę. Gdy robimy to codziennie, zaburzamy jej naturalne funkcjonowanie. To może prowadzić m.in. do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, przez co skóra staje się się szorstka, sucha i podatna na różne podrażnienia.
Może cię także zainteresować: