Manicure hybrydowy wyróżnia się wśród innych metod zastosowaniem promieni UV przy utrwalaniu lakieru. To sposób na trwałe i zdrowe paznokcie. Opanowanie tej sztuki nie jest trudne, jednakże wymaga znajomości paru zasad. Bez wiedzy na ten temat łatwo zrobić sobie krzywdę. Na co powinnyśmy uważać?
Zobacz wideo
Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku
Manicure hybrydowy - jakie błędy najczęściej popełniamy?
Sztuka paznokci hybrydowych tkwi w technice, odpowiednim sprzęcie i produktach. Większość z nas decyduje na się na samodzielną stylizację hybrydową w domach. Mimo prostoty w wykonaniu takich paznokci, nieświadomie możemy wyrządzić sobie krzywdę.
- Brudne akcesoria - złotą zasadą jest zachowanie sterylności urządzeń. Regularnie czyśćmy sprzęt, aby nie spowodował zakażenia w obrębie paznokci. Szczególnie, gdy wykonujemy manicure za pomocą tych samych narzędzi innym osobom. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu B bądź wirusem HIV. Wykonując manicure w salonie, upewnijmy się, że nasza stylistka przestrzega zasad higieny.
- Brak regeneracji - po zdjęciu starej hybrydy bez zastanowienia nakładamy kolejną. Brakuje czasu na odpoczynek dla płytki, która co chwilę poddawana jest kolejnym stylizacjom. Wówczas płytka paznokcia ulec może osłabieniu. Pojawia się problem z łamliwością i rozdwajaniem. Warto do kalendarza wdrożyć przerwy tygodniowe lub nawet miesięczne. Możemy zaaplikować w tym okresie odżywkę lub olejek rycynowy.
- Źle przygotowana płytka paznokcia to jeden z najczęstszych błędów. Na trwałość manicure hybrydowego wpływa przygotowanie płytki. Paznokieć należy poddać piłowaniu oraz zmatowić go, a następnie odtłuścić wraz z usunięciem skórek.
- Zbyt gruba warstwa lakieru osłabia trwałość całej hybrydy. To z kolei powoduje marszczenie i nieestetyczny wygląd paznokcia. Taki lakier może szybko odejść, wskutek czego czas włożony w wykonanie zabiegu pójdzie na marne. Im mniej, tym lepiej!
- Zaniedbane paznokcie nie są dobrym fundamentem dla hybrydy. Wszelkie przebarwienia oraz popękania są sygnałami, które mogą informować o chorobie dermatologicznej.
- Zalewanie skórek - tego unikajmy jak ognia! Lakier na skórze może wywołać silną reakcję alergiczną. Poza tym nie prezentuje się dobrze.
Lakiery hybrydowe w pięknych kolorach - duży wybór znajdziesz tutaj
Jak usunąć manicure hybrydowy?
W przypadku wystąpienia odrostów bądź braku zadowolenia z wykonanej pracy, można manicure usunąć odpowiednimi metodami. Jednym z powszechnych sposobów usuwania manicure hybrydowego jest aceton. Zwykły zmywacz niestety się nie sprawdzi. Pokrycie płytek acetonem to dość wygodna metoda, do której potrzebujemy wacików i aluminium. Pokrywamy waciki płynem i następnie szczelnie owijamy paznokieć w folię na około 10 minut. Po tym czasie lakier powinien całkowicie odpaść lub delikatnie się zmarszczyć. Drugą metodą jest użycie frezarki, którą stosuje się w salonach kosmetycznych.