Manicure hybrydowy - tego lepiej nie robić. Najczęściej popełniane błędy przy robieniu paznokci

Manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością za wzlędu na trwałość i efekt finalny. Zadbane dłonie są przecież wizytówką każdej kobiety. Przy malowaniu paznokci możemy się potknąć. Jakie błędy najczęściej popełniamy przy paznokciach hybrydowych?

Manicure hybrydowy wyróżnia się wśród innych metod zastosowaniem promieni UV przy utrwalaniu lakieru. To sposób na trwałe i zdrowe paznokcie. Opanowanie tej sztuki nie jest trudne, jednakże wymaga znajomości paru zasad. Bez wiedzy na ten temat łatwo zrobić sobie krzywdę. Na co powinnyśmy uważać?

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Manicure hybrydowy - jakie błędy najczęściej popełniamy?

Sztuka paznokci hybrydowych tkwi w technice, odpowiednim sprzęcie i produktach. Większość z nas decyduje na się na samodzielną stylizację hybrydową w domach. Mimo prostoty w wykonaniu takich paznokci, nieświadomie możemy wyrządzić sobie krzywdę. 

  • Brudne akcesoria - złotą zasadą jest zachowanie sterylności urządzeń. Regularnie czyśćmy sprzęt, aby nie spowodował zakażenia w obrębie paznokci. Szczególnie, gdy wykonujemy manicure za pomocą tych samych narzędzi innym osobom. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu B bądź wirusem HIV. Wykonując manicure w salonie, upewnijmy się, że nasza stylistka przestrzega zasad higieny. 
  • Brak regeneracji - po zdjęciu starej hybrydy bez zastanowienia nakładamy kolejną. Brakuje czasu na odpoczynek dla płytki, która co chwilę poddawana jest kolejnym stylizacjom. Wówczas płytka paznokcia ulec może osłabieniu. Pojawia się problem z łamliwością i rozdwajaniem. Warto do kalendarza wdrożyć przerwy tygodniowe lub nawet miesięczne. Możemy zaaplikować w tym okresie odżywkę lub olejek rycynowy.
  • Źle przygotowana płytka paznokcia to jeden z najczęstszych błędów. Na trwałość manicure hybrydowego wpływa przygotowanie płytki. Paznokieć należy poddać piłowaniu oraz zmatowić go, a następnie odtłuścić wraz z usunięciem skórek.
  • Zbyt gruba warstwa lakieru osłabia trwałość całej hybrydy. To z kolei powoduje marszczenie i nieestetyczny wygląd paznokcia. Taki lakier może szybko odejść, wskutek czego czas włożony w wykonanie zabiegu pójdzie na marne. Im mniej, tym lepiej!
  • Zaniedbane paznokcie nie są dobrym fundamentem dla hybrydy. Wszelkie przebarwienia oraz popękania są sygnałami, które mogą informować o chorobie dermatologicznej. 
  • Zalewanie skórek - tego unikajmy jak ognia! Lakier na skórze może wywołać silną reakcję alergiczną. Poza tym nie prezentuje się dobrze.

Lakiery hybrydowe w pięknych kolorach - duży wybór znajdziesz tutaj

Jak usunąć manicure hybrydowy?

W przypadku wystąpienia odrostów bądź braku zadowolenia z wykonanej pracy, można manicure usunąć odpowiednimi metodami. Jednym z powszechnych sposobów usuwania manicure hybrydowego jest aceton. Zwykły zmywacz niestety się nie sprawdzi. Pokrycie płytek acetonem to dość wygodna metoda, do której potrzebujemy wacików i aluminium. Pokrywamy waciki płynem i następnie szczelnie owijamy paznokieć w folię na około 10 minut. Po tym czasie lakier powinien całkowicie odpaść lub delikatnie się zmarszczyć. Drugą metodą jest użycie frezarki, którą stosuje się w salonach kosmetycznych.

Więcej o: