Jak przedłużyć trwałość perfum? 5 trików, dzięki którym zapach utrzyma się dłużej

Co zrobić, aby przedłużyć trwałość perfum i sprawić, że zapach, którym spryskamy się rano utrzymywał się przez cału dzień? Jest na to kilka sposobów!

Zapach twoich perfum szybko ulatuje i przestaje być wyczuwalny? Pamiętaj, że jeśli nie wyczuwasz na sobie perfum, to nie oznacza, że nie czują go inni. Nasze nosy bardzo szybko potrafią przyzwyczaić się do danej woni i wydaje nam się, że perfum już nie czuć, choć tak naprawdę wszystko jest z nimi w porządku. Zdarza się jednak, że perfumy naprawdę przestają być wyczuwalne. Może to być spowodowane zarówno ich kiepską jakością, jak również nieumiejętną aplikacją. Co zrobić, żeby zapach perfum utrzymywał się długo? 

5 trików, które przedłużą trwałość perfum

Zobacz wideo Jak aplikować perfumy? 5 strategicznych miejsc na ciele
 1. Aplikuj perfumy w odpowiednich miejscach
  Psikasz się perfumami, gdzie popadnie? To błąd! Warto zaaplikować perfumy tam, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą np. nadgarstki, szyja, miejsca za uszami i przestrzeń między piersiami. Możesz też spryskać nimi delikatnie włosy - jest szansa, że zatrzymają aromat perfum dłużej niż skóra. Nie pryskaj ubrań perfumami, lepiej zaaplikować je na gołą skórę, której ciepło sprawi, że zapach szybciej będzie się uwalniał. 
 2. Dbaj o nawilżenie skóry.
  Jeśli twoja skóra będzie dobrze nawilżona, perfumy będą utrzymywać się dłużej. Dlatego zwracaj uwagę, czy miejsce, na które aplikujesz perfumy, nie jest przesuszone. A nawet, jeśli nie jest, warto przed użyciem perfum dodatkowo nawilżyć lub natłuścić skórę. 
 3. Dobierz do perfum inne kosmetyki.
  Zdecyduj się na zestaw kosmetyków: perfumy, żel pod prysznic i balsam do ciała, które pachną tak samo. Dzięki temu zapach utrzyma się dużo dłużej. 
 4. Przechowuj odpowiednio perfumy, aby nie wywietrzały. 
  Jeśli nie chcesz, aby perfumy wywietrzały, przechowuj je w zaciemnionym miejscu, w którym nie jest zbyt gorąco. Najlepiej chowaj je w szafce lub chowaj do kartonika, w który były zapakowane. 
 5. Nie wyrzucaj pustej butelki
  Butelkę po perfumach włóż otwartą (bez nakrętki) do szafy lub szuflady z ubraniami. W ten sposób posłuży jako wkład zapachowy.  

Damskie perfumy, którym trudno się oprzeć! [SPRAWDŹ]

Więcej o: