Jak przedłużyć trwałość perfum? 5 trików, dzięki którym zapach utrzyma się dłużej

Co zrobić, aby przedłużyć trwałość perfum i sprawić, że zapach, którym spryskamy się rano utrzymywał się przez cału dzień? Jest na to kilka sposobów!

Zapach twoich perfum szybko ulatuje i przestaje być wyczuwalny? Pamiętaj, że jeśli nie wyczuwasz na sobie perfum, to nie oznacza, że nie czują go inni. Nasze nosy bardzo szybko potrafią przyzwyczaić się do danej woni i wydaje nam się, że perfum już nie czuć, choć tak naprawdę wszystko jest z nimi w porządku. Zdarza się jednak, że perfumy naprawdę przestają być wyczuwalne. Może to być spowodowane zarówno ich kiepską jakością, jak również nieumiejętną aplikacją. Co zrobić, żeby zapach perfum utrzymywał się długo? 

Jak zakryć zbyt wysokie czoło? Ten trik z TikToka robi ogromną furorę w sieci. I jest banalnie prosty!Jak zakryć zbyt wysokie czoło? Ten trik z TikToka robi ogromną furorę w sieci. I jest banalnie prosty!

5 trików, które przedłużą trwałość perfum

Zobacz wideo Jak aplikować perfumy? 5 strategicznych miejsc na ciele
 1. Aplikuj perfumy w odpowiednich miejscach
  Psikasz się perfumami, gdzie popadnie? To błąd! Warto zaaplikować perfumy tam, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą np. nadgarstki, szyja, miejsca za uszami i przestrzeń między piersiami. Możesz też spryskać nimi delikatnie włosy - jest szansa, że zatrzymają aromat perfum dłużej niż skóra. Nie pryskaj ubrań perfumami, lepiej zaaplikować je na gołą skórę, której ciepło sprawi, że zapach szybciej będzie się uwalniał. 
 2. Dbaj o nawilżenie skóry.
  Jeśli twoja skóra będzie dobrze nawilżona, perfumy będą utrzymywać się dłużej. Dlatego zwracaj uwagę, czy miejsce, na które aplikujesz perfumy, nie jest przesuszone. A nawet, jeśli nie jest, warto przed użyciem perfum dodatkowo nawilżyć lub natłuścić skórę. 
 3. Dobierz do perfum inne kosmetyki.
  Zdecyduj się na zestaw kosmetyków: perfumy, żel pod prysznic i balsam do ciała, które pachną tak samo. Dzięki temu zapach utrzyma się dużo dłużej. 
 4. Przechowuj odpowiednio perfumy, aby nie wywietrzały. 
  Jeśli nie chcesz, aby perfumy wywietrzały, przechowuj je w zaciemnionym miejscu, w którym nie jest zbyt gorąco. Najlepiej chowaj je w szafce lub chowaj do kartonika, w który były zapakowane. 
 5. Nie wyrzucaj pustej butelki
  Butelkę po perfumach włóż otwartą (bez nakrętki) do szafy lub szuflady z ubraniami. W ten sposób posłuży jako wkład zapachowy.  

Damskie perfumy, którym trudno się oprzeć! [SPRAWDŹ]

Smoky iceSmoky ice - nowoczesna koloryzacja, która pasuje do każdej fryzury

Więcej o: