Taki makijaż jest kiczowaty i dawno niemodny. Nie maluj się tak, jeśli nie chcesz postarzać się o 15 lat

Nie jest tajemnicą, że makijaż potrafi zarówno odejmować, jak i dodawać lat. Każda kobieta powinna również pamiętać, że moda na niektóre elementy makijażu przemija i warto zapomnieć o nich raz na zawsze. Oto elementy makijażu, których lepiej unikać, gdyż potrafią postarzać nas nawet o 15 lat. Sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz tych błędów.

Oczywiście, każda kobieta sama decyduje o tym, jaki makijaż nosi i w czym czuje się najlepiej, jednak warto pamiętać, że niektóre elementy zwyczajnie nam nie służą. Nie chodzi tu jedynie o kwestie związaną z trendami, lecz przede wszystkim o to, że zamiast podkreślać naszą urodę, działają na niekorzyść, zakrywając ją i uwydatniając wszelkie niedoskonałości czy oznaki upływającego czasu. Choć pewne trendy w make up'ie modne były kilka lat temu, to na przestrzeni lat z hitów stały się kitami.  

Zobacz wideo Hity 2020. Co przeniesiemy do makijażu i pielęgnacji w tym roku?

Wyrysowane niczym od szablonu, "instagramowe" brwi

Brwiom, które wyglądają jak wyrysowane od szablonu lub ekierki mówimy stanowcze nie. Choć kilka lat temu były bardzo popularne na Instagramie i lansowała je sama Kylie Jenner, teraz są zupełnie passe. Nic jednak dziwnego, gdyż takie brwi wyglądają sztucznie i potrafią wizualnie dodawać lat. Od kilku sezonów królują naturalne, pierzaste brwi, układane na mydło, które jedynie podkreślają naturalne łuki. 

Zbyt cienkie i ciemne brwi

Każda kobieta powinna pamiętać o tym, że brwi stanowią oprawę oczu i mają ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Właśnie dlatego warto poświęcić im odrobinę uwagi i nie zmieniać ich kształtu na siłę. Mocne wyskubywanie włosków, a następnie podkreślanie ich zbyt ciemną kredką naprawdę nie wygląda dobrze i w dodatku bardzo postarza.

Ciężki, matowy podkład tworzący maskę

Czasy kiedy na co dzień modne było nakładanie ciężkich, matowych i bardzo kryjących podkładów, które tworzyły maskę na twarzy odchodzą w zapomnienie. Takie kosmetyki obciążają i wysuszają skórę, przez co mają tendencję do wchodzenia w zmarszczki i podkreślania ich. W obecnych trendach skóra ma być rozświetlona i nawilżona. W codziennym makijażu postaw na lekkie podkłady lub kremy BB, dzięki którym cera będzie gładka i rozświetlona, jej koloryt wyrównany, a takie elementy jak piegi czy rumieńce pozostaną widoczne.

Zbyt długie i zbyt gęste doklejane rzęsy

Rzęsy przypominające te u lalek wcale nie wyglądają stylowo czy modnie. Zbyt długie i zbyt gęste rzęsy noszone na co dzień dają tani i karykaturalny efekt, który nie tylko postarza, lecz także przysłania nasze oczy. Jeśli efekt po użyciu tuszu do rzęs nie jest dla ciebie zadawalający, możesz decydować się na doklejenie rzęs. Postaw jednak na takie, które tworzą iluzję naturalnie gęstych włosków. Najlepiej sprawdzi się metoda zagęszczania rzęs 2-3D lub delikatne kępki.

Więcej o: