Jak nakładać krem pod oczy, by zadziałał? Wiele osób popełnia ten błąd

Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Podstawową rolę odgrywa dobry krem pod oczy. Jak używać poprawnie tego typu produktów? Podpowiadamy.

Skóra wokół oczu wymaga intensywnej pielęgnacji. To w tych rejonach naszej twarzy najwcześniej występują zmarszczki, również mimiczne. Możemy jednak temu zapobiegać. 

Jak nakładać krem pod oczy, by zadziałał?

Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych partiach twarzy. Dlatego też wymaga bardzo starannej pielęgnacji. Podstawową rolę odgrywa dobry krem pod oczy. Okazuje się jednak, że dobry kosmetyk to tylko połowa sukcesu.

Mogłoby się wydawać, że nałożenie takiego produktu to banalnie prosta czynność. Wiele osób popełnia jednak błędy, przez które kosmetyk nie działa dobrze. Zła technika nakładania produktu wpływa także na to, jak wyglądają nasze oczy. 

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy:

Jak nakładać krem pod oczy, by zadziałał? Nie popełniaj tego błędu

Jeden z najpowszechniejszych błędów to aplikacja zbyt dużej ilości kremu. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Możemy spotkać się z opinią, że na każdą ze stron wystarczy niewielka porcja produktu wielkości ziarenka ryżu. Z kolei zbyt duża ilość może powodować obrzęk i podrażnienie.

Jak nakładać krem pod oczy, by zadziałał? 6 wskazówek

O czym jeszcze warto pamiętać? Oto kilka wskazówek, które ułatwią wam pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu.

  • Kremu nie rozcieraj na skórze. Pamiętaj o tym, że najlepiej będzie, gdy bardzo delikatnie go wklepiesz.
  • Kosmetyk nakładaj serdecznymi palcami, które mają najmniejszą siłę nacisku.
  • Zawsze poruszaj się od zewnętrznych kąciku oczu i kieruj się ku kącikom środkowym.
  • Możesz nałożyć krem na powiekę górną. Omijaj jednak jej ruchomą część - zazwyczaj radzi się, by ograniczyć się tylko i wyłącznie do łuku brwiowego.
  • Uważaj na to, by nie nałożyć produktu zbyt blisko linii rzęs lub w wewnętrznych kącikach oka. Gdy popełnisz taki błąd, kosmetyk może przedostać się do oczu i wywołać zaczerwienieni i łzawienie.
  • Krem pod oczy nakładaj każdego dnia rano i wieczorem. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: