Zdrowa i piękna skóra na wiosnę. Odkryj tajniki wiosennej pielęgnacji, która poprawi Twój wygląd

Wiosna zbliża się dużymi krokami. Natura budzi się do życia, ciesząc nasze oczy pięknymi okazami kwiatów. To dobry czas na zmiany naszego życia na każdej płaszczyźnie. Warto przyjrzeć się kondycji skóra, która może być przesuszona po okresie niskich temperatur. Pora wdrożyć wiosenną pielęgnację.

Wiosna sprzyja wielkim porządkom, które mogą mieć miejsce również w naszej kosmetyczce. Zmęczona skóra po zimie potrzebuje intensywnej regeneracji, która naprawi ją przed nadejściem słonecznych dni. Nasza twarz i ciało potrzebują teraz szczególnego traktowania. Jakie zmiany w pielęgnacji należy wprowadzić, aby skóra była pełna blasku?

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Wiosenna pielęgnacja - zacznij od nawilżenia

Po mroźnych miesiącach stawiamy w pierwszej kolejności na produkty nawilżające. Warto sięgać po masło do ciała lub oleje, które działają bardzo intensywnie. Raz w tygodniu możemy nanosić na skórę olej kokosowy. Taki zabieg gruntownie odżywi przesuszone miejsca i sprawi, że ciało nabierze blasku. Ten typ oleju można stosować z powodzeniem na całą twarz, na przykład po uprzednim użyciu maski oczyszczającej. Uczucie lepkości na ciele zniweluje nałożenie olejku na wilgotną skórę. Pamiętajmy jednak, że lepszy efekt uzyskamy po wtarciu preparatu na całkowicie suche ciało. 

Chroń się przed słońcem o każdej porze roku

Kremy z filtrem powinny być stosowane nie tylko wiosną i latem, ale i w pozostałe pory roku. Ochronią nas przed poparzeniami słonecznymi i zadbają o dobre nawilżenie. Filtry tym samym opóźniają proces starzenia naskórka, dodatkowo niwelują ryzyko powstawania przebarwień. Sięgaj po preparaty z faktorem min. SPF 30. Do jaśniejszych karnacji zaleca się SPF 50. Nałóż taki krem pod makijaż i odczekaj chwilę, aż ulegnie wchłonięciu. Pamiętajmy, że zbyt długa ekspozycja na słońcu nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Dawkujmy takie wyjścia. Zdrową opaleniznę zapewni nam dieta oraz produkty brązujące, jak samoopalacz. Przed nałożeniem takiego produktu wykonajmy peeling całego ciała, który poprawi krążenie, pozbędzie się martwego naskórka i wzmocni efekt finalny. 

Masz problem z cellulitem i rozstępami? Wypróbuj suche szczotkowanie

Gładka i jędrna skóra o zdrowym kolorycie to marzenie wielu z nas, szczególnie w okresach letnim i wiosennym. Szczotkowanie ciała pomoże w osiągnięciu tego celu. To zabieg, który poprawia krążenie oraz niweluje cellulit i rozstępy - zapobiega powstawaniu nowych. Wysusz całą skórę za pomocą ręcznika. Potrzebujemy do niego szczotki z twardym, naturalnym włosiem. Zaczynamy proces od stóp, kierując się ku górze, w stronę serca. Pobudzamy limfę w organizmie. Skupiamy się na pośladkach i innych problematycznych partiach. Ciało powinno się szczotkować przez 15 minut, dwa razy w tygodniu. Nie przesadzajmy z tym zabiegiem. Nie naciskaj na skórę zbyt mocno i omijaj podrażnienia, blizny i pieprzyki. 

Więcej o: