Włosy mocne i lśniące. Sposób Japonek, który wiele zmienia. W czym tkwi sekret pielęgnacji?

Włosy mocne i błyszczące, to marzenie każdego z nas. Japonki znane są z bardzo dobrej kondycji włosa, a ich sekret, to systematyczne zabiegi pielęgnacyjne. Z powodzeniem można wykonać je w domu, a efekt będzie zachwycający. Istotne jest ukrwienie skóry głowy, które zależy od stopnia nachylenia głowy podczas mycia

Włosy potrzebują szczególnej pielęgnacji. Różnorodna struktura, farbowanie i zmienne warunki pogodowe, to tylko kilka z czynników, które mogą działać niekorzystnie na naszą skórę głowy. Tymczasem okazuje się, że pielęgnacja zaczyna się właśnie od skóry. Japończycy słyną z cierpliwości i wewnętrznego spokoju. Pielęgnacja, to nie tylko rodzaj stylu życia, ale i żmudny rytuał, który dopiero po dłuższym czasie daje trwałe efekty. Zapomnijcie o kosmetykach, które zmienią wasze włosy w 15 minut. Jak rozpocząć proces, który da pożądane efekty na lata?

Zobacz wideo Serum idealne. Który preparat wybrać?

Pielęgnacja włosów krok po kroku. Po 1: systematyczność

Włosy tracimy codziennie. Na ich miejsce rosną nowe, ale często słabsze, jeśli nie przyzwyczaimy ich do właściwego traktowania. Japonia znana jest również z masaży, a w tym przypadku - masażu skóry głowy. Odpowiednie wcieranie kosmetyków, ma formę nie tylko relaksacyjną. Temperatura wody musi być nie za zimna, ale i nie za gorąca. Delikatnie masując włosy przy samych cebulkach, pobudzamy je do wzrostu, a jednocześnie przyczyniamy się do zmniejszenia ilości kortyzolu, który generuje stres. Regularne oczyszczanie skóry głowy ma ogromne znaczenie. Jeśli nie mamy uporządkowanego cyklu dnia, to warto o to zadbać. Wystarczy pół godziny dziennie, aby zobaczyć różnicę po tygodniu regularnej pielęgnacji. Należy pamiętać też o dokładnym szczotkowaniu, unikaniu możliwości przesuszenia, codziennym myciu, a także w miarę możliwości noszeniu rozpuszczonych włosów. Mycie włosów co kilka dni, to mit. Japonki dbają o skórę głowy codziennie, ponieważ uważają, że to tak samo ważna część ciała, jak pozostałe.

Olej arganowy na włosy - jak go stosować? Olej arganowy na włosy. "Złoto Maroka" wzmocni twoje pasma i doda im blasku

Pielęgnacja włosów według Japonek. Pozycja, w której myjemy głowę ma znaczenie

Włosy Japonek mają większą skłonność do wypadania. Stąd między innymi bierze się ich sumienne podejście do pielęgnacji. Codzienne dbanie o skórę głowy różni się od tego, które stosują na co dzień europejki. Popularne jest bowiem mycie włosów w pośpiechu, które często odbywa się przy pochyleniu głowy w dół. Jest to szkodliwe dla skóry głowy, ponieważ odpowiedni jej masaż jest praktycznie niemożliwy. Według Japonek krew nie dociera wtedy do cebulek włosa, a wszystkie zawarte w kosmetykach substancje odżywcze są spłukiwane przedwcześnie. Ważny jest także skład kosmetyków, który najlepiej, aby był prosty i jak najbardziej naturalny. 

Długie włosy Chcesz szybko zapuścić włosy? Skorzystaj z tych porad

Japonki dbają, aby głowa nie znajdowała się poniżej linii serca, dlatego najlepiej, kiedy odchylona jest lekko do tyłu. Delikatnie masując, wcierają kosmetyki o naturalnym składzie, stosując zasadę mniej, a dokładniej. Pożądane składniki, które działają zbawiennie na skórę głowy to m.in syrop klonowy, miód, organiczny, olej arganowy, mleczko pszczele, olejek kameliowy, pierzga, ale również doskonale znane nam zioła: rozmaryn, lawenda i rumianek. Na koniec, warto dokładnie rozczesać włosy twardym grzebieniem. W Japonii najczęściej wykonuje się je z bukszpanu. Zdecydujecie się na taką pielęgnację?

Więcej o: