Kobiety pokochały ten składnik pielęgnacyjny. Trzy doskonałe kosmetyki z niacynamidem

Niacynamid to w ostatnim czasie bardzo modny składnik pielęgnacyjny. Kosmetyki, które zawierają go w swoim składzie, cieszą się ogromną popularnością. Chcesz wprowadzić je do swojej pielęgnacji? Oto trzy świetne produkty, które warto poznać.

Niacynamid to pochodna witaminy B3, znanej jako niacyna. Jest nie tylko wielozadaniowa, lecz także bardzo skuteczna. Jak niacynamid wpływa na naszą cerę? Zwęża pory, wygładza skórę. Wyrównuje koloryt cery i reguluje produkcję serum. Poza tym:

  • rozjaśnia przebarwienia;
  • działa antyoksydacyjnie;
  • wzmacnia warstwę ochronną skóry;
  • działa przeciwzmarszczkowo;
  • wspomaga leczenie trądziku.

Co istotne, niacynamid nie jest fotouczulający. Z tego powodu można go stosować przez cały rok. Efekty kuracji zazwyczaj są widoczne po 7-8 tygodniach. Należy także pamiętać o tym, że niacynamidu nie powinniśmy łączyć w jednym rytuale pielęgnacyjnym z witaminą C.

Zobacz wideo Serum idealne - jakie wybrać?

Kosmetyki z niacynadmidem: kwas niacynoamidowy 10 proc. Revox Just

Nasza pierwsza propozycja to kosmetyk, który kupicie w drogeriach Hebe. Jego regularna cena to 24,99 PLN. Teraz jest jednak na promocji i kupimy go za 17,99 PLN. - Witamina B3 pomaga zmniejszyć powstawanie przebarwień skóry, jednocześnie równoważąc naturalne poziomy sebum, zapewniając gładką i nawilżoną cerę. Poprawia funkcję barierową skóry, zapobiegając utracie wody przez skórę i chroniąc ją przed zanieczyszczeniami i substancjami drażniącymi - informuje producent.

Kosmetyki z niacynadmidem: The Ordinary 10 proc.

Produkt marki The Ordinary zawiera 10 procent czystego niacynamidu i 1 procent cynku. Kosmetyk jest szczególnie zalecany w leczeniu trądziku. - Obecność w preparacie cynku i witaminy B3 sprawia, że działa on przeciwzapalnie, sprzyja gojeniu i regeneracji cery - zapewnia producent. Cena produktu w zależności od sklepu waha się zazwyczaj w przedziale od 28 do 35 złotych. 

Kosmetyki z niacynadmidem: BasciLab, Serum z niacynamidem 5 proc.

Zestawienie zamyka produkt, który od jakiegoś czasu jest hitem w mediach społecznościowych. Serum zmniejszające niedoskonałości polskiej marki BasicLab jest polecane zwłaszcza dla skóry z niedoskonałościami, zmagającej się z nadprodukcją sebum, błyszczeniem i trądzikiem. Jak informuje producnet, 5-procentowe stężenie Niacynamidu reguluje pracę gruczołów łojowych, przyczyniając się do prawidłowej sekrecji sebum i zmniejszenia widoczności porów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: