Prosty i darmowy trik na pozbycie się cellulitu. Raz wypróbujesz, już zawsze będziesz go stosować

Cellulit, zwany również skórką pomarańczową, to zmora wielu kobiet. Statystycznie mówi się, że ma go ponad 80 proc. pań. Istnieje jednak prosty oraz bardzo tani sposób, by ujędrnić i wygładzić skórę, a co za tym idzie, pozbyć się cellulitu. Wystarczą zaledwie 2 minuty dziennie, by zauważyć efekty.
Zobacz wideo Jak prawidłowo nakładać samoopalacz, by nie porobić sobie zacieków na ciele?

Cellulit jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, którego efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ( najczęściej ud, bioder oraz pośladków). Choć skórka pomarańczowa jest jedynie kwestią kosmetyczną, to jest powodem wielu kompleksów i niskiej samooceny kobiet - zupełnie niepotrzebnie, w końcu ma go niemal każda z nas i każda z nas jest piękna! Część kobiet pragnie jednak zminimalizować widoczność cellulitu. Jak zatem to zrobić? Nie da się ukryć, że największym sprzymierzeńcem cellulitu jest siedzący tryb życia, a największym wrogiem ruch. Zadbaj zatem o regularną aktywność. Wybierz to, co sprawia ci przyjemność: spacery, rower, rolki, taniec - opcji jest naprawdę wiele. Jest również jeden sposób, który nie wymaga większego wysiłku, a świetnie radzi sobie z cellulitem. Koniecznie go wypróbuj!

Jak przygotować stopy na wiosnę? Pomoże m.in. maść za 8 zł Zapomnij o popękanych piętach. Banalnie prosty sposób na gładkie stopy. Pomoże produkt za grosze

Prosty i darmowy trik na pozbycie się cellulitu. Raz wypróbujesz, już zawsze będziesz go stosować

Jednym z najprostszych sposobów na zwalczenie nielubianej skórki pomarańczowej są zimne prysznice. Najlepiej sprawdzi się do tego słuchawka prysznicowa. Niska temperatura wody połączona z jej wysokim ciśnieniem, które zapewnia dodatkowy efekt masażu, przyspiesza krążenie krwi, stymulując komórki tłuszczowe do pracy. Obkurczone za sprawą zimnej wody naczynia krwionośne przepuszczają mniej wody, co przeciwdziała obrzękom, hamuje tworzenie się nowego cellulitu i skutecznie redukuje ten istniejący. 

3 ćwiczenia na wyszczuplenie wewnętrznej strony ud. Usuną tkankę tłuszczową oraz cellulit 3 ćwiczenia na wyszczuplenie wewnętrznej strony ud. Usuną tkankę tłuszczową oraz cellulit

Jeszcze lepsze efekty da natomiast kilkuminutowy zimy prysznic na zmianę z ciepłym. Podczas zimnego przepływu wody, naczynia obkurczają się, a podczas ciepłego wracają do pierwotnego stanu, co zwiększa dodatkowo pracę tkanki tłuszczowej. Po takim masażu zmiennymi strumieniami wody, warto pomyśleć o odpowiednim nawilżaniu. Skóra ma wówczas zwiększoną tendencję do wchłaniania składników odżywczych, zatem wszelkie balsamy czy olejki zadziałają jeszcze lepiej. 

Więcej o: