Ta uniwersalna fryzura odejmie ci lat. Ułożysz ją na wiele sposobów. Powrót do lat 90 w nowym wydaniu

Modna fryzura, która swoje szczyty popularności miała w latach 90. Jennifer Aniston, czy Victoria Beckham szokowały asymetrycznym cięciem. Nie powstrzymało to kobiet na całym świecie, aby zdecydować się na podobną fryzurę. Wręcz przeciwnie, long bob królował nie tylko w Europie. Od kilku sezonów znów jest modny. Poznajcie jego nowsze, bardziej łagodne wydanie. W jego stylizacji nie obowiązują żadne zasady, a w dodatku pasuje do każdego kształtu twarzy.

Long bob swój wyjątkowy wygląd zawdzięcza mocnemu, asymetrycznemu cięciu. Włosy, które z tyłu są krótsze, optycznie wyciągają twarz i zaznaczają kości policzkowe. Ta modna fryzura swoje lata świetności miała już pod koniec 20 wieku, kiedy kobiety zdecydowały się na proste cięcia na linii żuchwy. W latach 90 fryzura powróciła w mocnym stylu. Noszono boby z niemal wygolonymi włosami na szyi. Już wtedy zauważono zalety tej uniwersalnej fryzury. Dodawała ona nowoczesności i młodego wyglądu. Optycznie wyszczuplała twarz i dawała zupełną dowolność w temacie stylizacji. Od kilku sezonów znów jest popularna. Jak wygląda i jak ją ułożyć?

Zobacz wideo rzeżucha wzmacnia włosy

Long bob będzie królował tej wiosny. Jak wygląda ta wyjątkowa fryzura?

Long bob, to marzenie kobiet na całym świecie. Jego różne odmiany zdobywają co raz to większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ pasują do każdego kształtu twarzy i są bardzo łatwe w codziennej pielęgnacji. Long bob, to najdłuższa wersja ze wszystkich wariacji tej fryzury. Sięga do ramion, mimo że tył jest o wiele krótszy. Delikatnie zawija się do wewnątrz, co możemy osiągnąć poprzez cieniowanie włosów. Ten zabieg nada im także objętości, przez co włosy będą wyglądały na uniesione i bardziej gęste. Asymetrię tej fryzury najłatwiej zobaczyć, kiedy patrzymy na siebie z profilu. Bok jest strzyżony po skosie, co nadaje fryzurze drapieżności. Świetnie sprawdzi się w wariancie z grzywką, jak i bez.  

Zobacz świetne kosmetyki do pielęgnacji włosów! 

Long bob jest bardzo łatwy w pielęgnacji.

Jak dbać o niego na co dzień?

Uniwersalność tej fryzury polega przede wszystkim na tym, że układając włosy nie mamy ograniczeń. Od swojej wersji z przeszłości różni się tym, że można go związać w niski, koński ogon. Long bob może pozostać prosty, wtedy ładnie wyeksponujemy geometryczną linię. Możemy też nadać fryzurze odrobinę finezji. Z pomocą pasty na gorąco, lub lakieru do włosów, w szybki sposób przemienimy naszą fryzurę w wavy bob - inną, bardziej elegancką wersję. 

Więcej o: