Sposób na wieczną młodość? Ten trik z TikToka to hit. Niweluje zmarszczki i ujędrnia skórę

Wiele z nas szuka sposobu na pozbycie się zmarszczek. Stosujemy najróżniejsze kremy, liftingi, zabiegi- ale czy kiedykolwiek pomyślałyście o tym, żeby masować twarz bańką chińską? Ten nowy trik z TikToka zdobywa szczyty popularności. Czy naprawdę działa?

Tajemnica wiecznej młodości to jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic na świecie. Właściwie nie wiadomo czy komukolwiek udało się ją kiedyś odkryć. Tymczasem na panel trafia do nas nowy trik, który ma zniwelować zmarszczki i poprawić elastyczność skóry. Masaż bańką chińską to najpopularniejszy trend prosto z TikToka. Jak go wykonać.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Masaż bańką chińską, czyli nowy sposób na pozbycie się zmarszczek

Jak podają statystyki magazynu „Glamour UK” , coraz więcej kobiet na całym świecie decyduje się na poprawienie wyglądu swojej cery za pomocą baniek, które do tej pory były nam znane jako sposób na cellulit. Wiąże się to z pewnym ryzykiem, ale nie można odmówić temu sposobowi także plusów. Tego typu zabieg poprawi krążenie krwi, dzięki czemu skóra staje się napięta i promienna. Świetnie wpłynie także na wszelkie zmiany trądzikowe i stany zapalne. Jednak musimy uważać – nieumiejętne stosowanie bańki chińskiej może uszkodzić cerę. Istnieje ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków.

Masaż twarzy bańką chińską - krok po kroku 

Masaż rozpoczynamy od nałożenia na twarz olejku, a następnie przykładamy do skóry bańkę i wykonujemy ruchy od środka twarzy, na zewnątrz, odprowadzając limfę w stronę skroni i obojczyków.

bańki chińskiebańki chińskie TikTok

W przypadku czoła wykonujemy ruchy okrężne, a w przypadku szyi prowadzimy przyrząd do góry, w stronę żuchwy.

bańki chińskiebańki chińskie TikTok

Bańki chińskie na twarz - przeciwskazania

Ponieważ tego typu sposób na lifting twarzy jest bardzo intensywny, niesie za sobą długi szereg przeciwwskazań. Oczywiście powinnyśmy z niego zrezygnować, jeśli borykamy się z jakimikolwiek problemami z układem krwionośnym, np. hemofilia, niewydolność żylna, nadciśnienie czy choroby serca. Nie zaleca się go także osobom, których skóra nie jest w dobrej kondycji. Poparzenia czy cera naczyniowa wykluczają możliwość użycia baniek chińskich.

Więcej o: