Tym produktem skutecznie zwalczysz cellulit i wygładzisz skórę. Znajdziesz go w swojej kuchni

Czytamy w sieci o wielu zabiegach kosmetycznych, które pomogą nam zwalczyć cellulit. Większość z nich można wykonać w salonach kosmetycznych za duże pieniądze, jendakże domowymi sposobami także możemy osiągnąć upragniony efekt. Który produkt nam w tym pomoże?

Usuwanie cellulitu wymaga cierpliwości i regularności. To dość powszechny problem u kobiet. Nie musimy wydawać fortuny, aby się z nim uporać. Wystarczy składnik, który mamy w swojej kuchni, aby stworzyć preparat na tę dolegliwość. O jakim produkcie mowa?

Zobacz wideo Złuszczanie twarzy peelingiem drobnoziarnistym

Te produkty uwielbiają Polki!

Cellulit można zwalczyć domowym sposobem

Cellulit to inaczej włókniste pasma, które formują się pod powierzchnią skóry w miejscach, gdzie jest obecny tłuszcz. Obrazowo porównuje się go do skórki pomarańczy. Do czynników powodujących tę dolegliwość natury estetycznej zaliczamy brak aktywności fizycznej, zaburzenia hormonalne i problemy z metabolizmem tłuszczów. Popularnym zabiegiem, który pomaga uporać się z cellulitem jest masaż bańką chińską. Taki przyrząd nie każdy posiada, dlatego proponujemy metodę w oparciu o ogólnodostępny składnik. Jest nim kawa - wykonamy z jej użyciem peeling kawowy. Ten produkt to silny przeciwutleniacz, przyczyniający się do poprawy kolorytu skóry. Stymuluje produkcję kolagenu. Kofeina zawarta w kawie rozszerza naczynia krwionośne i usuwa nadmiar wody. Peeling zapewni efekt złuszczający. Wyrówna powierzchnię skóry oraz wspomoże usuwanie cellulitu. Zmniejsza jego obwód. Jak wykonać taki peeling?

  1. Zaparz sobie klasyczną kawę, a fusy z niej wykorzystaj do celów kosmetycznych.
  2. Do fusów dodaj cukier i olej kokosowy.
  3. Powstałą mieszankę nałóż na ciało okrężnymi ruchami. 
  4. Po takim masażu spłucz skórę pod prysznicem chłodną wodą, która poprawi krążenie i przyśpieszy efekt zabiegu.
  5. Od razu zauważysz, że skóra jest bardziej jędrna i napięta. Nabierze zdrowego koloru. 

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które zwalczą twoje niedoskonałości!

Czy cellulit można zwalczyć dietą?

Sposób odżywiania jest tutaj kluczowy. Do diety włącz produkty, które podkręcają metabolizm. Pozytywnie wpływają na ten proces owoce i warzywa, które zawierają dużo błonnika, a także witaminy C - to ona najsilniej z witamin usuwa cellulit. Poprawia jędrność skóry oraz bierze udział w syntezie kolagenu. Błonnik z kolei przyśpiesza przemieszczanie się pokarmu w jelitach. Zwracajmy także uwagę na zawartość krzemu w pożywieniu. Znajduje się w warzywach korzeniowych, na przykład w: marchewce, pietruszce i selerze. Kolejnym istotnym składnikiem jest potas - reguluje gospodarkę wodną. Znajdziemy go w bananie, pomidorach, orzechach, nasionach roślin strączkowych i papryce. Nienasycone kwasy tłuszczowe to niezbędnik dla zdrowej skóry. Znajdziesz je w rybach morskich.

Przy cellulicie powinnaś za to unikać potraw smażonych na głębokim tłuszczu, białego pieczywa i białego cukru. Sól również nie sprzyja pięknej skórze. Zatrzymuje wodę w organizmie, wskutek czego możesz być bardziej napuchnięta. 

Więcej o: