Jak utrzymać efekt jasnego blondu? Sekret tkwi w odpowiednio dobranych kosmetykach

Blond włosy to od lat najgorętszy hit we fryzjerstwie. Wiele osób marzy o naturalnym blondzie, ale niestety, istnieje wiele obaw dotyczących pielęgnacji. Rozjaśnione włosy mają skłonność do przesuszania. Jasny kolor często nabiera też żółtego odcienia. Jak sprawić, aby koloryzacja po wyjściu od fryzjera utrzymała się w domowym zaciszu? Znamy na to sposób

Blond włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak nie oznacza to, że jest ona niemożliwa. Kiedy już zdecydujemy się na wymarzoną fryzurę i wydamy na nią pieniądze, chcemy aby efekt utrzymał się na długo. Niechciane odrosty nie są aż tak dużym problemem, jeśli mamy pewność, że nasze włosy są odpowiednio odżywione i mocne. Niestety, blond włosy bywają kapryśne. Kiedy stosujemy szampony do każdego rodzaju koloryzacji, bez specjalnego przeznaczenia, mogą mieć tendencję do zmiany koloru na żółty. Zdarza się, że mimo uporczywej pielęgnacji, upragniony blond nadal odmawia nam posłuszeństwa. Gdzie popełniamy błąd?

Zobacz wideo Rzeżucha wzmacnia włosy

Blond włosy wymagają szczególnego traktowania

Aby efekt jasnych, równomiernie ufarbowanych włosów utrzymał się długo, należy dokładnie o nie dbać. Rozjaśnienie to duża próba dla struktury włosa. Są poddane chemicznemu zabiegowi, który może im się nie spodobać. Zaczynają się buntować i przesuszać, dlatego szczególnie ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie nawilżenie. W tym celu polecamy wcierki, olejki i maski. Oczywiście te, ze wskazaniem do włosów farbowanych. Szczególnie skutecznym zabiegiem jest zrobienie maski na noc. Rano włosy będą odżywione i łatwe w rozczesywaniu. Nie narażaj ich na zmienne warunki atmosferyczne, staraj się nosić szal, lub czapkę i nie wychodź na powietrze z mokrymi włosami, szczególnie zimą. Olejowanie zapewni im zdrową i mocną strukturę. W przypadku jasnych włosów z powodzeniem sprawdzi się olej z kiełków pszenicy, olej lniany, olej z pestek moreli, olej z czarnuszki, olej z pestek śliwki i olej z nasion bawełny.

Blond włosy bez żółtego tonu? To możliwe

Blond włosy często zmieniają kolor. Nic dziwnego, są narażone na zmienną pogodę, nadmierne nasłonecznienie, czy przesuszenie lokówką, lub prostownicą. Zbawienne jest używanie fioletowych kosmetyków. Kosmetyki o tej barwie w składzie często zawierają gencjanę, a ta sprawia, że kolor zachowuje równowagę i jest mniej podatny na przebarwienia. Wybierając produkty zwróć uwagę, czy zawierają emolienty (głównie oleje oraz silikony). Są szczególnie ważne, ponieważ zapobiegają odparowywaniu wody, co zachowuje włosy nawilżone na długo. 

Więcej o: