Te błędy to zagrożenie dla twoich paznokci! Sprawdź na co zwrócić uwagę stosując manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy, to najbardziej popularna metoda stylizacji paznokci. Efekt zadbanych dłoni utrzymuje się długi czas, a my nie musimy troszczyć się o codzienne poprawianie lakieru. Nie każdy wie, że często wykonując manicure hybrydowy popełniamy szereg błędów, które dla naszych paznokci mogą być wyjątkowo szkodliwe

Manicure hybrydowy w łatwy sposób można wykonać w domu. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, bez których nasze paznokcie są narażone na uszkodzenia. Reakcje alergiczne, to tylko jedno z potencjalnych zagrożeń. Bez odpowiedniego zabezpieczenia płytki, paznokcie mogą ulec wrastaniu, a nawet rozdwajaniu. Przy braku odpowiedniej higieny, istnieje ryzyko zarażenia wirusem wątroby. Bez obaw, mamy wszystkie niezbędne informacje, które pomogą ci tego uniknąć. 

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Kosmetyki urodowe na Avanti24.pl

Manicure hybrydowy, czyli jaki?

Manicure hybrydowy polega na utrwaleniu lakieru na płytce paznokcia metodą promieni UV. Jest szczególnie popularny, ponieważ metoda jest długotrwała, a paznokcie nie są narażone na czynniki zewnętrzne. Niezależnie od temperatury, czy prac domowych, kolor utrzymuje się na płytce około dwóch, do trzech tygodni. Niestety, nieodpowiednio przygotowana płytka paznokcia znacznie przyczynia się, do pogorszenia się jakości stylizacji paznokcia. Skład lakierów hybrydowych, to przede wszystkim trzy główne substancje. Ftalan, toluen i formaldehyd to związki chemiczne. Ftalan budzi wiele kontrowersji, ponieważ to on może potencjalnie uczulać i wywoływać bóle głowy oraz nudności. Przed wykonaniem zabiegu koniecznie należy zapoznać się ze składem i wykonać test alergiczny, aplikując niewielką kroplę na paznokieć. 

Najczęściej popełniane błędy i ich konsekwencje

Najczęstszym błędem, jest źle zabezpieczona płytka paznokcia. Powinna być solidnie oczyszczona i całkowicie sucha. Skórki należy odsuwać, nie wycinać. Przy piłowaniu należy upewnić się, że tkanka dookoła paznokcia nie uległa podrażnieniu. Warstwa lakieru nie może być za gruba, ponieważ kolor nie wyschnie, lub nie będzie się utrzymywał. Kolejnym błędem jest wykonywanie hybrydy na paznokciach bez wymaganej przerwy. Regularne zabiegi na paznokcie mogą je znacznie uszkodzić, a płytka będzie się z czasem osłabiać. Jeśli mówimy o przerwie, to istotna jest również technika zdejmowania lakieru. Piłowanie i odrywanie hybrydowej płytki jest szczególnie niebezpieczne. Jak uniknąć uszkodzenia paznokci? Przede wszystkim należy pamiętać o używaniu lakierów ze sprawdzonego źródła. Kolejną rzeczą, jest nie dotykanie skórek wokół paznokcia, podczas nakładania lakieru. Jeśli skórki wokół paznokcia mają wyraźne podrażnienia, wstrzymaj się ze stylizacją, do momentu ich wygojenia. 

Te kosmetyki to hit na wiosnę 2021!

Więcej o: