Ten makijaż będzie hitem po pandemii. Postawi na niego większość kobiet

Na jaki makijaż będziemy decydowały się po pandemii? Podobnie jak w przypadku fryzur, czekają nas naprawdę spore zmiany, które ą symbolem nowego początku oraz nowej tożsamości. Ogromny wpływ na sposób malowania się będą również miały nawyki, które wyrobiłyśmy podczas trwania pandemii.
Zobacz wideo Pielęgnacja pod makijaż. Podpowiadamy, jak przygotować skórę

Dlaczego tak wiele kobiet zdecyduje się na radykalne zmiany swojego wizerunku? Okazuje się, że źródło takiego postępowania znajduje się w psychice, a spora część z nas po zakończeniu pandemii będzie chciała w taki sposób rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. - Zmiana starego wizerunku symbolizuje nowy początek i nową tożsamość - powiedziała w rozmowie ze serwisem Glamourmagazine.co.uk stylistka fryzur Lilli Bridger. Według stylistów, w momencie wygaszenia pandemii, najczęściej wybieraną fryzurą będzie ostre cięcie typu bob, które w szybki sposób pozwala na spektakularną metamorfozę wizerunku. Jednak nie tylko nasze fryzury ulegną zmianie. Metamorfozę przejdzie również codzienny makijaż.

3 kosmetyki, których powinnaś używać codzienne. Odmładzają, likwidują zmarszczki i opóźniają starzenie (zdjęcie ilustracyjne) 3 kosmetyki, których powinnaś używać codzienne. Odmładzają, likwidują zmarszczki i opóźniają starzenie

Ten makijaż będzie hitem po pandemii. Postawi na niego większość kobiet

Nie da się ukryć, że nawyki makijażowe w czasie pandemii zmieniły się u większości kobiet. Wiele z nas pracując zdalnie, zupełnie zrezygnowała z codziennego nakładania ciężkich kosmetyków i skupiła się głównie na pielęgnacji, dając cerze odetchnąć. Sprawiło to, że kondycja skóry wielu pań uległa znacznej poprawie. Nic więc dziwnego, że największym trendem po pandemii będzie utrzymanie takich efektów. W makijażu królować będzie "make up no make up", czyli:

  • lekkie i rozświetlające lub mineralne podkłady,
  • naturalnie uzupełnione brwi cienkim pisakiem i utrwalone na mydło, 
  • kości policzkowe delikatnie podkreślone bronzerem oraz różem w odcieniu brzoskwiniowym,
  • subtelne rozświetlenie,
  • błyszczyk lub nawilżający balsam na ustach,
  • rzęsy wytuszowane czarnym lub brązowym tuszem.

Jak przygotować stopy na wiosnę? Pomoże m.in. maść za 8 zł Zapomnij o popękanych piętach. Banalnie prosty sposób na gładkie stopy. Pomoże produkt za grosze

Zrezygnujemy natomiast z przedłużania i doklejania sztucznych rzęs na co dzień, warstwowego konturowania, ciężkich oraz kryjących podkładów, a także matowych pomadek, które wysuszają usta.

 
Więcej o: