4 błędy, przez które twój makijaż jest nietrwały. Popełnia je większość kobiet

Wiele osób skarży się, że ich makijaż jest nietrwały. Co możemy zrobić, aby tego uniknąć? Oto cztery bardzo powszechne błędy, które warto wyeliminować. Dzięki temu makijaż przetrwa w nienaruszonym stanie przez wiele godzin.

Nietrwały makijaż to problem, na który skarży się wiele osób. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Radzimy, by zacząć od przeglądu kosmetyczki. Często przyczyną problemu są produkty, których używamy.

1. Nieodpowiednie kosmetyki

Jeśli widzisz, że mimo różnych metod aplikacji podkład nie utrzymuje się na twarzy, warto spróbować czegoś innego. W trakcie poszukiwań kosmetyków warto przede wszystkim pamiętać o typie skóry. Przykład? U osób o cerze tłustej najlepiej sprawdzają się podkłady o wykończeniu matowym. Z kolei inne, pod wpływem wydzielającego się sebum, mogą bardzo szybko znikać z twarzy. 

Zobacz wideo Podkład mineralny - jak dobrać i aplikować?

2. Dotykanie twarzy

Zastanów się, czy w ciągu dnia zdarza ci się dotykać twarz? Jeśli na przykład podpierasz się dłonią, to ścierasz makijaż. Ponadto, ten urodowy grzeszek może być szkodliwy dla cery. Powód? Na naszych dłoniach znajdują się bakterie, które mogą wywoływać stany zapalne i przyczynić się do powstawania pryszczy. 

3. Brak pudru 

Nie stosujesz pudru po nałożeniu podkładu i korektora? To błąd, który w wielu przypadkach skraca trwałość makijażu. Jeśli chcesz uniknąć sztucznego efektu, wklep gąbeczką puder sypki. Dzięki tej metodzie zapewnisz skórze naturalny wygląd. Pamiętaj jednak o tym, by przed użyciem gąbeczki zmoczyć ją w wodzie, a następnie osuszyć w chusteczce.

Jednak jeżeli nie jesteś zupełnie przekonana do pudrów, skorzystaj z innej metody utrwalania makijażu. Obecnie w drogeriach i perfumeriach znajdziemy wiele innych produktów, których głównym zadaniem jest przedłużenie trwałości. To m.in. różnego typu spraye i mgiełki. Zwykle aplikujemy je na sam koniec po nałożeniu wszystkich innych kosmetyków. 

4. Nieodpowiednia pielęgnacja 

Tylko pozornie kosmetyki pielęgnacyjne nie mają nic wspólnego z makijażem. Okazuje się jednak, że jest to podstawa pięknego i trwałego makijażu. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy stosowane przez nas produkty pielęgnacyjne są dobrze dopasowane do typu cery i naszych problemów. Przykładowo, jeśli osoba z suchą tłustą używa kremów do cery normalnej lub suchej, może to wpływać negatywnie na trwałość makijażu.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: