Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? IBX system to pancerz dla osłabionej płytki. Jak działa?

Jak to jest z tą hybrydą? Niszczy paznokcie czy nie? Podobno odpowiednio nałożona i delikatne ściągnięta nie powinna naruszać struktury paznokcia - ale tylko w teorii. W rzeczywistości wygląda to trochę inaczej. Paznokcie po hybrydzie będą wymagały regeneracji. Ten system naprawczy może je uratować.

Manicure hybrydowy z roku na rok zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Dlaczego? Zapewne z powodu dużego komfortu. Paznokcie są zadbane i lśniące przez długi czas, a lakier nie odpryskuje po pierwszym myciu. Mimo to niewiele z nas zdaje sobie sprawę z konsekwencji, które mogą pojawić się po długotrwałym stosowaniu lakierów hybrydowych. Na szczęście istnieją sposoby na to, by pomóc paznokciom w regeneracji – IBX system na ratunek.

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Niezawodne sposoby

Po pierwsze, musimy zwrócić uwagę na indywidualność każdej z nas. To, że lakier hybrydowy nie zaszkodził twojej koleżance, nie oznacza, że nie zaszkodzi tobie. Niestety często, gdy przez długi czas bezustannie katujemy nasze paznokcie utwardzonym lakierem, ich struktura znacznie się osłabia. Dochodzi do mikrouszkodzeń, które będą wymagały interwencji zewnętrznej i wewnętrznej.  Odpowiednia dieta, suplementacja i przerwa to podstawowe czynniki regenerujące. Czasami mogą jednak nie wystarczać. Co zrobić w takiej sytuacji?

IBX system – czym jest i jak wpływa na paznokcie?

IBX działa na podobnych zasadach do odżywki regenerującej, jednak w odróżnieniu od niej jest o wiele bardziej kompleksowy i skuteczny. Dzięki temu, że przenika do głębszych warstw paznokcia, jego działanie jest bardziej efektywne. Całą kurację rozpoczyna się od nałożenia na płytkę preparatu odżywczego na bazie olejków i witamin. Gdy pierwsza warstwa zdąży się wchłonąć, przychodzi czas na specjalny preparat, który wymaga utwardzenia za pomocą lampy LED. Jego zadanie polega na stworzeniu pancerza ochronnego, który ochroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Często używa się IBX-u w alternatywie do bazy, podczas wykonywania manicure, choć z reguły wiąże się to z większymi kosztami wizyty.

Więcej - te lakiery hybrydowe to prawdziwy hit!

 

Inne sposoby na regenerację paznokcia po manicure hybrydowym

Istnieją także inne sposoby na walkę z osłabioną płytką. Jednym z nich jest manicure japoński, który doskonale sprawdzi się, jeśli chcemy zrobić sobie przerwę od hybrydy. Polega on na wtarciu w paznokieć olejku, w którego skład wchodzą keratyna, wosk pszczeli, witamina A i witamina E. Efekt naturalnego połysku, który gwarantuje zwykle utrzymuje się do 10 dni.

Dobrym sposobem będzie także wykorzystanie olejku rycynowego jako alternatywy dla tradycyjnych odżywek. To naturalny sposób na wzmocnienie i odżywienie płytki, a regularne stosowanie przynosi naprawdę wspaniałe efekty. Codziennie rano  i wieczorem wcieraj go w paznokcie za pomocą patyczka do uszu lub wacika. Pamiętaj jednak, że podczas kuracji nie możesz pomalować paznokci żadną odżywką ani lakierem.

Produkty do paznokci na 2021! Jeden z nich to prawdziwy hit

Więcej o: