Chcesz, żeby włoski rosły jak szalone? Niezawodny sposób na gęste brwi

Mówi się, że brwi są dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Warto więc postarać się o to, by prezentowały się znakomicie! Jak możesz o nie zadbać, by były gęste i wyraziste? Poznaj świetną domową metodę.

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak możesz osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby. Oto metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością. 

Chcesz, żeby włoski rosły jak szalone? Zastosuj ten produkt

Olej rycynowy jest gęstą, białą do jasnożółtej cieczą. To produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W jego składzie znajdują się również mniejsze ilości:

  • glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.);
  • linolowego (3 proc.);
  • palmitynowego (2 proc.);
  • stearynowego (1 proc.). 

Olej ten oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Od lat z powodzeniem produkt ten stosowany jest w domowej pielęgnacji. Jest to chyba jeden z najlepszych domowych preparatów na wzmocnienie i szybszy porost brwi. 

Zobacz wideo Brwi na mydło - jak to zrobić?

Chcesz, żeby włoski rosły jak szalone?

O czym należy pamiętać, jeśli decydujemy się na tę metodę? Olej rycynowy aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po dwóch tygodniach takiej kuracji.

 

Jak zagęścić brwi? Popularne sposoby

Jak dodatkowo możesz jeszcze zadbać o swoje brwi? W czasie pielęgnacji twarzy nakładaj krem nawilżający nie tylko na skórę, lecz także na łuki brwiowe. Pomoże to w odżywieniu cebulek włosków. Dzięki temu brwi nie tylko będą wyglądać na mocniejsze i zdrowsze, lecz także szybciej urosną. Możesz zastosować także mleko. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: