Wieczorna pielęgnacja sprawi, że obudzisz się młodsza. Sprawdź, czy twój krem zawiera odpowiednie składniki

Wieczorna pielęgnacja jest bardzo ważnym elementem dnia, o którym warto pamiętać. O tej porze nasza skóra jest zmęczona i szczególnie potrzebuje odżywienia. W tym celu warto stosować kremy, które nie tylko ją zregenerują, ale również nadadzą młodego wyglądu. Nie wszystkie z nich zawierają odpowiednie składniki, co znacznie wpływa na wygląd naszej skóry o poranku.

Kremy na noc mają różny skład i dopasowane są do naszego wieku. Warto zacząć je stosować już od pierwszych oznak starzenia, które zazwyczaj mają miejsce około 25 roku życia. Ich celem jest regeneracja naszej skóry po całym dniu i nadanie jej młodego wyglądu. Mogą zawierać różne składniki, jednak niektóre z nich są szczególnie ważne. Sprawdź, czy znajdują się na opakowaniu twoich ulubionych kosmetyków.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Produkty urodowe, które zachwalają Polki!

Krem na noc, a na dzień - czym się różnią?

Krem na noc dla naszej skóry jest dużo ważniejszy, od kremu na dzień. Zawiera więcej cennych składników i działa pobudzająco na naszą skórę. Generuje mnożenie się komórek macierzystych, a proces "odmładzania" zachodzi właśnie w nocy, kiedy nasza skóra jest w stanie spoczynku i ma więcej czasu na regenerację. Odbywają się ważne procesy, które nad ranem dobiegają końca. Stosując krem na noc warto wykorzystać ten czas, który dla naszej cery jest najcenniejszy. Kremy na dzień, najczęściej poprawiają koloryt skóry i optycznie ją wygładzają, jednak biorą mniejszy udział w poprawie jej kondycji na dłuższy czas.

Kosmetyki, które ułatwią ci wykonanie makijażu

Wieczorna pielęgnacja. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Kremy na noc powinny zawierać antyoksydanty. Są to tak zwane przeciwutleniacze, które bezpośrednio mają wpływ na opóźnienie procesów starzenia. Poprawiają jędrność skóry i nadają jej promiennego wyglądu. Ważne są również naturalne składniki. Warto zwrócić uwagę na obecność olejów roślinnych, witamin i minerałów. Te substancje nie tylko odpowiadają za młody wygląd twojej skóry, ale również usuwają niedoskonałości i przebarwienia. 

Krem na oznaki starzenia. Kiedy zacząć stosować?

Specjaliści mówią o rozpoczęciu regularnej pielęgnacji skóry już od pierwszych oznak starzenia. Oczywiście ważna jest również pielęgnacja w okresie dojrzewania, jednak jest to inny rodzaj dbania o naszą skórę. Kremy odpowiadające za młody wygląd skóry, rozpoczynają się od oznaczenia 20+ i właśnie ich powinniśmy użyć w pierwszej kolejności. Brak oznak starzenia nie powinien być przeszkodą w ich używaniu. Wieczorna rutyna usuwa nie tylko oznaki starzenia, ale i zmęczenia naszej skóry. Często zatkane pory, poprzez nakładanie warstwy makijażu, potrzebują nawilżenia i odprężenia, które przynosi odpowiednio dobrany do naszej cery krem. 

Więcej o: