To najmodniejszy trend urodowy w 2021 roku. Na czym polega filozofia Clean beauty?

Coraz częściej decydujemy się na rozwiązania, które sprzyjają środowisku. Wyjątku nie stanowi przemysł kosmetyczny - wybieramy marki stawiające na naturalny skład, ekologię oraz skuteczność. Tak oto narodził się trend Clean beauty, który jest aktualnie jednym z najważniejszych zagadnień w tej branży.

Świadomość konsumencka w branży kosmetycznej znacząco wzrosła. Zwracamy uwagę na zewnętrzną i wewnętrzną warstwę produktu - od ekologicznego opakowania po naturalny skład. Clean beauty to trend przyczyniający się nie tylko do poprawy skóry, ale i środowiska. Na czym dokładnie polega?

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Zobacz świetne kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Atrakcyjne ceny!

Clean beauty - trend szanujący środowisko

Zgodnie z Clean beauty, stawia się na substancje, które są bezpieczne dla zdrowia. Wśród pozostałych filarów tego trendu wyróżniamy:

  • zrównoważony rozwój,
  • przejrzysty skład - stawianie na naturalne składniki i jasno opisana etykieta,
  • etykę,
  • odstępstwo od szkodliwych dla środowiska opakowań - coraz częściej wybiera się materiały pochodzące z recyklingu,
  • oczywiście skuteczność.

Olej makadamia - jakie ma właściwości i do czego służy? Zdjęcie ilustracyjne Olej makadamia - jakie ma właściwości i do czego służy?

Jakie warunki musi spełnić kosmetyk wpisujący się w trend Clean beauty?

Produkty nie mogą mieć w składzie:

  • silikonów cyklicznych,
  • dużej ilości aromatów syntetycznych
  • chemicznych filtrów przeciwsłonecznych

Kluczowym elementem marki wpisującej się w Clean beauty powinna być przejrzystość. która informuje klienta o pochodzeniu produktu (nie może być testowany na zwierzętach) oraz dokładnym składzie. Dobre dla środowiska marki chętnie informują o procesie i miejscu produkcji kosmetyków. Chętnie propagują wartości płynące z Clean beauty, pragnąc poszerzyć swoją filozofię wśród większego grona odbiorców. Takie marki nie zwalniają tempa przy szukaniu nowych rozwiązań, które mogłyby poprawić ich kosmetyki oraz bardziej sprzyjać naturze. Polskie technologie idą do przodu, co widać chociażby po markach LÖV, Make Me Bio oraz Sylveco. Firmy te minimalizują ślad węglowy i oferują produkty przeznaczone dla wegan, które posiadają prosty i w pełni bezpieczny skład. 

krem Wieczorna pielęgnacja sprawi, że obudzisz się młodsza. Czy twój krem zawiera odpowiednie składniki?

Dlaczego warto stawiać na kosmetyki Clean beauty?

Natura potrafi zdziałać cuda. Produkty wpisujące się w trend Clean beauty nie zapychają, nie obciążają skóry, a zauważalnie poprawiają jej kondycję. Pomogą w walce ze zmarszczkami, przetłuszczającą się cerą oraz trądzikiem. Obecnie mamy dostęp do szerokiej oferty produktów, które są przeznaczone nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale i całego ciała oraz włosów. Zwolenniczki kosmetyków o intensywnym i przyjemnym aromacie nie będą zawiedzione - bezpieczne dla środowiska produkty mogą mieć owocowe, relaksujące nuty zapachowe. Być może wybór tego typu produktów rozwiąże nasze dotychczasowe dolegliwości skórne, z którymi nie mógł się uporać żaden kosmetyk zawierający mnóstwo szkodliwych  sztucznych składników. Reasumując: Clean Beauty to dwie korzyści w jednym, jedna dla naszej skóry, a druga dla środowiska.

Więcej o: