Masz problem ze skórkami? Przedstawiamy sposoby na estetyczną i gładką okolicę paznokcia

Zadbane dłonie to podstawa. Przy wykonywaniu paznokci, nie można zapominać również o ich okolicy, czyli często uciążliwych skórkach. Stanowią ramę dla płytki i rzucają się w oczy. Jak zadbać o tę strefę? Podpowiadamy.

Ze skórkami ma problem co druga kobieta, więc nie należy się tym mocno martwić - problem jest do wyleczenia! Pomocne w tym celu będą odpowiednie produkty i regularność. Dzięki nim skórki staną się miękkie oraz gładkie. Poprawi się także skóra dłoni oraz stan paznokci. Jak tego dokonać? Zdradzamy skuteczne metody. 

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Co powinnaś wiedzieć o skórkach?

Ten segment wymaga naszej uwagi, ponieważ stanowi warstwę ochronną macierzy paznokcia przed uszkodzeniem. Skórki składają się z martwych komórek naskórka i z tego powodu wiele kobiet skarży się na twardy obszar wokół płytki. Mają tendencje do wysychania i pękania tak jak skóra na piętach. Należy je usuwać subtelnymi ruchami za pomocą ostrych cążek lub frezarki. Zanim do tego przystąpisz, namocz skórki w letniej wodzie przez około 10 minut. Usprawni to bowiem cały proces. Nigdy nie pozbywaj się ich poprzez obgryzanie! Za ich dobry stan odpowiadają nie tylko preparaty do stosowania zewnętrznego, ale i zbilansowana dieta. Zwracaj uwagę na zawartość witamin A, E i B5 w pożywieniu. Ich niedobór objawia się właśnie słabą kondycją skórek oraz ogólnym osłabieniem. 

Zobacz świetne kosmetyki do pielęgnacji dłoni!

Problematyczne skórki? Postaw na olejki

Olejki naturalne nie tylko pielęgnują skórki i dłonie, ale i paznokcie! Stymulują bowiem ich wzrost. Możemy postawić na gotowe, drogeryjne propozycje, na przykład kokosowy olejek do skórek, ale podobne działanie wykazują również domowe kosmetyki. W tym celu potrzebujemy oliwy z oliwek, oleju arganowego, kokosowego, miodu lub banana. Miód można połączyć z mlekiem - razem tworzą odmładzającą dla dłoni kąpiel. Wybrany składnik wcieramy obficie w skórki i pozostawiamy dłonie w bawełnianych rękawiczkach - takie akcesorium przyda się szczególnie podczas mroźnych miesięcy, kiedy to dłonie potrzebują częstszej regeneracji. Dłonie pozostawiamy pod ich przykryciem na 15 minut lub całą noc. Efekt zauważysz od razu. Skórki staną się błyszczące i gładkie. Oliwę z oliwek od lat stosuje na dłonie znana aktorka Julia Roberts. Można ją podgrzać przed użyciem, co uprzyjemni cały zabieg.

Ekspresowym ratunkiem dla skórek może być także pomadka nawilżająca - możesz przeznaczyć ją tylko do pielęgnacji dłoni. Szybko się wchłania i wygładza problematyczny obszar. Profilaktycznie, po każdym umyciu dłoni warto pokryć całe dłonie kremem, na przykład takim z zawartością mocznika. Warto także wykonywać cykliczny manicure, podczas którego nie tylko nakładamy ulubiony lakier, ale i zmiękczamy skórki oliwką i odsuwamy od płytki za pomocą drewnianego patyczka lub metalowej szpatułki. 

Więcej o: