Twoje włosy są słabe i wypadają? Tryb życia, który prowadzisz ma znaczenie. Sprawdź, czego lepiej unikać

W zdrowym ciele... zdrowe włosy. Niestety, tryb życia który prowadzimy ma ogromne znaczenie. Kiedy nie dbamy o swoją kondycję i chorujemy, nasze włosy mają skłonność do łamliwości i wypadania. Jakie jeszcze są tego przyczyny? O niektórych z nich nie miałaś pojęcia

Wypadanie włosów to częsty problem niezależnie od wieku. Włosy stają się suche i łamliwe, lub po prostu bardzo rzadkie. Stosowanie właściwych preparatów może przywrócić im objętość, jednak okazuje się, że źródła problemu powinniśmy szukać w życiu codziennym. Złe nawyki mają ogromny wpływ na kondycję włosa. Może mieć to również związek z naszym zdrowiem. Nie powinniśmy lekceważyć ostrzegawczych sygnałów. Przedstawiamy nieoczywiste przyczyny wypadania włosów, o których nie miałaś pojęcia. 

Zobacz wideo Olejowanie włosów

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn. Znasz wszystkie z nich?

Naturalne wypadanie włosów nie jest niczym groźnym. Codziennie znajdujemy je na szczotce, aby zrobić miejsce nowym włosom, które odrastają. Niestety, jeśli pojawia się ich zbyt wiele, jest to powód do niepokoju. Przyczyny mogą mieć podłoże hormonalne, lub związane z wiekiem. Są też takie, na które mamy wpływ i warto szczególnie na te zwrócić uwagę. 

włosy Kucyk w stylu boho, a może High Topknot? Te fryzury na wiosenne dni odejmą ci lat

  • Palenie papierosów

To nałóg, który dotyka wielu osób. I chociaż wycofano papierosy smakowe, a ceny uległy podwyżce, wiele osób nie zrezygnowało ze swoich przyzwyczajeń. Dym nikotynowy bezpośrednio wnika w strukturę włosa. Nie tylko nadaje im wątpliwy zapach, ale również osłabia ich strukturę sprawiając, że mogą wypadać i łamać się. 

  • Trening

Sport to zdrowie, jednak nie warto przesadzać. Zbyt intensywne treningi pobudzają metabolizm i wpływają na zaburzenia gospodarki hormonalnej. Mogą sprawić, że nasze włosy staną się rzadkie i zaczną wypadać. Znaczny wpływ ma także potliwość i bardzo ciasne ich upięcie podczas treningu. Po skończonych ćwiczeniach włosy należy dokładnie rozczesać i umyć. 

  • Brak snu

Bezsenność jest groźna nie tylko sama w sobie, ale również w przypadku włosów. Często wynika ze stresu, który może prowadzić do łysienia plackowatego. To groźna przypadłość, której efekty można jedynie osłabić, ale nie wyleczyć. Ważne, abyśmy byli wypoczęci i w miarę możliwości kładli się spać o właściwej porze. Cenna będzie również pielęgnacja włosów przed snem

włosy Promocja w Hebe. Kup trzy kosmetyki, zapłać za dwa. Te produkty musisz mieć!

  • Zła dieta

Źle dobrana dieta prowadzi do wielu problemów zdrowotnych. Ważne, aby nie mieć uczucia głodu i dbać o to, aby posiłki były zbilansowane. Źle dobrana dieta prowadzi do niedoborów, które wyniszczają nasz organizm wpływając bezpośrednio na nasze włosy, zęby, czy paznokcie. Witaminy zawarte w pokarmach poprawiają kondycję włosa, nadając im objętości. Złe nawyki żywieniowe mogą mieć opłakane efekty. 

  • Gorączka

Podczas silnej infekcji organizmu często jesteśmy pozbawieni witamin i elektrolitów. Osłabiony organizm, to nie tylko nasze ciało, ale i włosy, czy paznokcie. Warto szczególnie wtedy zadbać o suplementy, które pomogą włosom w odpowiedniej regeneracji i zapobiegną wypadaniu. Narażone są na to również kobiety w ciąży, które powinny zażywać kwas foliowy. Nadmierne wycieńczenie organizmu po chorobie, może prowadzić nawet do łysienia, dlatego należy zadbać o siebie nie tylko w czasie ataku wirusów, ale również w okresie rekonwalescencji.

Doskonałe kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz TUTAJ >>>

Więcej o: